Роскомнагляд заблокував сайт «Громадський контроль», що радить росіянам відвідувати Крим лише з дозволу України

Роскомнагляд заблокував сайт «Громадський контроль», що радить росіянам відвідувати Крим лише з дозволу України

12:58,
23 Червня 2015
2375

Роскомнагляд заблокував сайт «Громадський контроль», що радить росіянам відвідувати Крим лише з дозволу України

12:58,
23 Червня 2015
2375
Роскомнагляд заблокував сайт «Громадський контроль», що радить росіянам відвідувати Крим лише з дозволу України
Роскомнагляд заблокував сайт «Громадський контроль», що радить росіянам відвідувати Крим лише з дозволу України
Автори:
Російська Федеральна служба нагляду у сфері зв'язку (Роскомнагляд) заблокувала сайт російської громадської організації з порадами російським туристам просити дозволу влади України, щоб відвідати окупований РФ Крим.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Доступ до веб-ресурсу припинено 22 червня. Як повідомив речник Роскомнагляду Вадим Ампелонський, сайт заблоковано на території Росії на вимогу Генеральної прокуратури цієї країни.

22 червня Генпрокуратура Росії повідомила, що вимагає порушити кримінальну справу щодо російського Товариства захисту прав споживачів «Громадський контроль», бо вбачає в оприлюдненій організацією пам'ятці для туристів «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії». У зв'язку із цим Генпрокуратура також вимагала заблокувати доступ до сайту «Громадського контролю».

Голова Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков розповів, що пам'ятка була складена у відповідь на численні скарги росіян на неможливість отримати візу в іншу країну після відвідин Криму. Він наголосив, що ні МЗС Росії, ні Ростуризм, які повинні давати відповідні рекомендації, не попереджають росіян про можливі негативні наслідки поїздки до Криму. 

У четвер, 18 червня, громадська організація «Товариство захисту прав споживачів «Громадський контроль» рекомендувала російським туристам, щоб уникнути проблем у майбутньому, зокрема, з оформленням шенгенської візи, в'їжджати до Криму лише з материкової частини території України, маючи при цьому дозвіл української влади. 

Юристи «Громадського контролю» відзначили, що за нормами чинного міжнародного права Крим і Севастополь є окупованими територіями, і за порушення порядку в'їзду туди може загрожувати кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, цьогоріч окупований Росією український півострів Крим увійшов до десятки найгірших за рівнем свободи преси за даними міжнародної правозахисної організації Freedom House.

На початку року було призупинено друкований вихід газети «Кримська світлиця», оскільки читачігазети не мають можливості отримувати видання ні в друкованому вигляді ні через передоплату, ні через доставку «Укрпошти». У червні 2014 року окупаційна кримська влада виселила газету із приміщення. Мережа розповсюдження «Кримсоюздрук» відмовила в поширенні видання в роздріб у кіосках, до того ж газету не внесли в каталог для передплати, тому з другого півріччя зникла можливість її передплати в Криму. Нині видання виходить в електронному форматі з Криму.

З 1 квітня кримськотатарські телеканали ATR і Lale, радіостанції Meydan і «Лідер» змушені були припинити свою діяльність, оскільки станом на 31 березня жодне з цих медіа не змогло перереєструватися в окупованому Росією Криму за російським законодавством. Роскомнагляд декілька разів повертав їм документи без розгляду, щоразу знаходячи в них нові «помилки». 18 червня телеканали ATR і Lale відновили супутникове мовлення з Києва.

Інформаційне агентство «Крымские новости QHA» також отримало відмову в реєстрації та було змушене припинити свою діяльність на території Криму і переїхати до Києва.

Керівництво кримськотатарської газети «Авдет» вирішило скоротити тираж видання, аби мати змогу продовжити свою роботу без дозволу Роскомнагляду, який їм не вдалося отримати. Минулого літа Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії неодноразово перевіряла цю кримськотатарську газету. 18 вересня 2014 року ФСБ Росії звинуватила головреда кримськотатарської газети «Авдет» у закликах до екстремізму і виселяло редакцію.

Російськомовна газета «Голос Крыма» отримала свідоцтво про реєстрацію, змінивши назву на «Голос Крыма New». 7 квітня кримськотатарський дитячий журнал «Арманчыкъ» такожперереєстрували за російськими законами.

У червні в анексованому Росією Криму призупинила вихід кримськотатарська газета Qirim («Къырым») через відсутність фінансування від окупаційної влади Криму.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
topmedia
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду