У 2018 році інтернет-користувачі Китаю уникали цензури завдяки блокчейну

У 2018 році інтернет-користувачі Китаю уникали цензури завдяки блокчейну

11:40,
22 Грудня 2018
2531

У 2018 році інтернет-користувачі Китаю уникали цензури завдяки блокчейну

11:40,
22 Грудня 2018
2531
У 2018 році інтернет-користувачі Китаю уникали цензури завдяки блокчейну
У 2018 році інтернет-користувачі Китаю уникали цензури завдяки блокчейну
Автори:
За рік, що минає, у Китаї закрили сервіс для онлайн-трансляцій Twitch, але користувачам вдавалось уникати заборон завдяки технології блокчейн.

Як пише The Verge, китайська цензура у 2018 році закрила Twitch, проте громадянам цієї країни вдалось обійти заборони завдяки блокчейну. Приміром, у квітні у метаданих блокчейн-транзакції Ethereum був відкритий лист студентки, яка долучилася до руху #MeToo і розповіла про домагання.

У липні блокчейн також використали для поширення розслідування про те, як китайських дітей вакцинували поганими медикаментами. Ці вакцини, що надавалися біотехнологічною компанією з Шеньчженю, не допомагали побороти коклюш та правець.

Витоки інформації також пролили світло на роботу китайської цензури. Вона намагалася приховати дражливу тему зміцнення влади президента Сі Цзіньпіна. У березні були скасовані терміни його повноважень і він може керувати до смерті.

Пости на цю тему в соціальних мережах шукали за ключовими словами та видаляли. Утім та інформація, яка була записана в блокчейн-транзакціях, все одно залишалася. Такого роду повідомлення дуже важко підробити чи змінити і влада Пекіну поки що не може на них впливати.

Утім китайські урядовці тепер зобов’язали людей підтверджувати свою особу під час використання блокчейн-сервісів.

Шазеда Ахмед (Shazeda Ahmed), аспірант UC Berkeley, який вивчає інтернет-політику Китаю, зазначає: «Рішення про реєстрацію реальних імен зростає з року в рік. Важко підписатися на будь-яку програму або послугу, не прив'язуючи свій обліковий запис до будь-якої форми офіційного ідентифікатора, або номер телефону, який сам по собі пов'язаний з державним ідентифікатором, голосовим записом або розпізнаванням облич».

Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що компанія Google працює над проектом Dragonfly — цензурованим пошуковиком для Китаю. Працівники Google у відкритому листі до керівництва виступили проти цього проекту. Керівник компанії Сундар Пічаї нещодавно заявив, що цей проект відклали.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
theverge.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду