Google хоче прив’язати пошукові запити у Китаї до телефонних номерів —  ЗМІ

Google хоче прив’язати пошукові запити у Китаї до телефонних номерів — ЗМІ

14:30,
17 Вересня 2018
2468

Google хоче прив’язати пошукові запити у Китаї до телефонних номерів — ЗМІ

14:30,
17 Вересня 2018
2468
Google хоче прив’язати пошукові запити у Китаї до телефонних номерів —  ЗМІ
Google хоче прив’язати пошукові запити у Китаї до телефонних номерів —  ЗМІ
Автори:
Компанія Google розробляє пошукову систему Dragonfly для Android, яка блокуватиме недозволені у Китаї запити та прив’язуватиме інформацію про дії користувачів до номерів їхніх мобільних телефонів.

Про це пише видання The Intercept з посиланням на джерела у компанії, що працюють над додатком. Dragonfly зробить можливою цензурування контенту відповідно до вимог китайського уряду та дозволить йому контролювати дії користувачів.

За словами джерела видання, з пошукових запитів прибиратиметься інформація, що стосується політичних дисидентів, свободи слова, демократії, прав людини, мирних протестів. Також Google начебто створила список з цензурою таких слів мандаринською мовою, як «права людини», «студентські протести», «Нобелівська премія».

Провідні правозахисні організації критикують Dragonfly, стверджуючи, що у такий спосіб Google «сприяє порушенням прав людини». Хвилювання викликає також те, що дані від Google можуть бути доступні для влади Китаю, що допоможе їй переслідувати політичних активістів та журналістів.

Джерело у компанії також зазначило, що Android-додаток прив’язуватиме пошукові запити до номерів мобільних телефонів користувачів. Це дозволить відстежувати їхні дії у мережі.

Розробка такої пошукової системи, згідно його слів, ведеться з «партнерською компанією» у Китаї. Ця компанія надалі зможе розширювати «чорний список» термінів.

Google публічно відхрещується від зв’язків з цензурою Китаю. Інформація про Dragonfly з’явилася шість тижнів тому. За цей час компанія, як пише The Intercept, відмовилася співпрацювати у цьому питанні з правозахисниками та не відповідає на десятки журналістських запитів.

Раніше MediaSapiens писав, що понад тисячу співробітників Google підписали відкритий лист до керівництва, у якому виступили проти розробки пошуковика для китайського ринку, що буде цензурувати контент.

16 серпня Google провела щотижневі збори, де зайшла мова й про Dragonfly. У них взяли участь генеральний директор компанії Сундар Пічаї і її співзасновник Сергій Брін.

Видання Bloomberg дізналося від своїх джерел, що пан Пічаї сказав: проект Dragonfly перебуває на ранній стадії. Він зазначив, що до запуску готового пошукового сервісу в Китаї «ще дуже далеко» і поки немає ніякої ясності, наскільки це взагалі можливо. За словами гендиректора, іноді не виходить бути повністю прозорими, особливо на ранніх етапах, коли команди тільки обговорюють різні варіанти.  

«Заявлена нами місія полягає в організації інформації у світі, — сказав Сундар Пінчаї. — Населення Китаю становить п'яту частину населення світу. Я думаю, що виходячи з нашої місії, ми маємо серйозно замислитися про те, як робити більше в Китаї. Я щиро вірю, що ми маємо позитивний вплив, залучаючи людей з усього світу, і я не бачу причин, чому це має бути інакше в Китаї».

Сергій Брін зазначив, що дізнався про існування Dragonfly тільки через галас довкола проекту. «Гуглери (співробітники Google. — MS) повинні пишатися своєю роботою, а не відчувати, що вона суперечить їхнім життєвим принципам», — зазначив пан Брін, повідомляло The Verge.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
nolasia.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду