Влада Росії прибирає анонімність у месенджерах

Влада Росії прибирає анонімність у месенджерах

12:39,
6 Листопада 2018
2523

Влада Росії прибирає анонімність у месенджерах

12:39,
6 Листопада 2018
2523
Влада Росії прибирає анонімність у месенджерах
Влада Росії прибирає анонімність у месенджерах
Автори:
Прем’єр-міністр РФ Дмитро Мєдвєдєв підписав нові правила ідентифікації користувачів месенджерів у цій країні.

Яке пише TJournal, власники месенджерів спільно з операторами зв’язку Росії мають проводити ідентифікацію користувачів за їхнім мобільним номером. Тобто тепер сервісам у Росії потрібно буде перевіряти, чи власник SIM-картки та користувач месенджера — це одна і та ж особа.

Така постанова уряду Росії опублікована на офіційному сайті правової інформації. Нові правила наберуть чинності 6 травня наступного року. Придумати, як саме реалізовувати цю постанову, мають самі власники месенджерів.

Згідно цього документу, месенджер має за номером телефону дізнатися у оператора зв’язку, чи є такий абонент. Відповідь мають надати за 20 хвилин. В Росії SIM-картки продають лише за паспортом, тому де-факто це означає припинення анонімного користування месенджерами у цій країні.

За такою схемою оператори знатимуть усі акаунти свої абонентів у месенджерах. Якщо абонент захоче розірвати договір з оператором, то компанія має поінформувати про це усі месенджери. Після цього користувачу треба буде знову проходити процедуру ідентифікації.

Сайт «Медуза» повідомляє, що 1 січня 2018 року в Росії вступив в силу закон, який зобов'язує месенджери ідентифікувати користувачів за абонентським номером. Але для нього не було підзаконних актів, тому він не працював. За порушення закону про заборону анонімності в месенджерах для юридичних осіб передбачені штрафи до одного мільйона рублів.

Нагадаємо, раніше месенджер Telegram повідомляв, що розкриватиме дані за рішенням суду, але обіцяв не співпрацювати з російськими спецслужбами. Перед цим  Роскомнагляд намагався заблокувати роботу Telegram. Відповідне рішення московський суд ухвалив 16 квітня.

solucionespm.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду