Російська поліція купує системи для моніторингу соціальних мереж і месенджерів

Російська поліція купує системи для моніторингу соціальних мереж і месенджерів

12:30,
17 Жовтня 2018
2190

Російська поліція купує системи для моніторингу соціальних мереж і месенджерів

12:30,
17 Жовтня 2018
2190
Російська поліція купує системи для моніторингу соціальних мереж і месенджерів
Російська поліція купує системи для моніторингу соціальних мереж і месенджерів
Автори:
У різних областях РФ поліція проводить тендери на закупівлю систем моніторингу соціальних мереж. Вони зберігають архіви дописів і зможуть викрити авторів телеграм-каналів.

Як пише видання «Медуза», системи потрібні поліції РФ для виконання поправок закону «Про інформацію та захист інформації». Зміни дозволяють до рішення суду блокувати сайти чи сторінки в соціальних мережах, де дітей схиляють до протиправних дій (наприклад, «групи смерті»). Ці поправки були проголосовані Держдумою Росії у першому читанні.

Для такого прискіпливого моніторингу соцмереж поліції потрібні спеціальні системи.  Переможцем усіх вже поведених тендерів у РФ стала одна компанія — «Сеуслаб». Вона містить архів даних користувачів російської соціальної мережі «Вконтакте», їхні пости в групах і у стрічці. Система зберігає пости, які є у вільному доступі, навіть, якщо їх видалили. Шукати повідомлення можна по конкретному регіону або населеного пункту (система орієнтується на дані, які користувач сам вказав у своєму профілі).

Поки «Сеус» вміє шукати тільки по «ВКонтакте», але компанія обіцяє почати архівацію інформації з «Однокласників», а також з Telegram. В презентації «Сеуслаб» вказується, що у «Сеуса» буде «можливість деанонімізувати» авторів телеграм-каналів.

«Завдяки навчальному курсу ми навчилися використовувати можливості пошукової системи «Сеус» на максимум. Ефективність нашої роботи з виявлення екстремістської діяльності у «ВКонтакте» підвищилася в кілька разів», — наводить «Сеуслаб» відгуки російського поліцейського.

Видання зазначає, що у Росії є й інші подібні системи. Одна з них — «Інцидент менеджмент» — є проектом адміністрації президента РФ Володимира Путіна. Вона дозволяє відстежувати інформацію і реакцію користувачів на дії влади в п'яти соціальних мережах: «ВКонтакте», «Однокласниках», Facebook, Instagram і Twitter.

Раніше «Детектор медіа» писав, що «ВКонтакте» знову ввійшла у топ-10 найпопулярніших в українців сайтів. Також ми розповідали про конкурс Міністерства друку та інформації Республіки Дагестан, яка є частиною Росії, де пропонують повідомити про пропаганду тероризму і екстремізму в інтернеті й отримати подарунки.

За пости «ВКонтакте» нещодавно слідчий комітет в Омську почав перевірку активістки Любові Калугіної. Причиною стала скарга жителя міста Біробіджан (Далекий Схід Росії). Він написав правоохоронцям, що публікації Калугіної «розпалюють ворожнечу до чоловіків». Любов Калугіна є громадянкою Казахстану.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
cs9.pikabu
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду