Державний канал Росії показує, як треба ділити Україну

Державний канал Росії показує, як треба ділити Україну

19:06,
28 Вересня 2018
13564

Державний канал Росії показує, як треба ділити Україну

19:06,
28 Вересня 2018
13564
Державний канал Росії показує, як треба ділити Україну
Державний канал Росії показує, як треба ділити Україну
У Росії заговорили про поділ України спільно із західними державами на тлі скандалу з видачею українцям угорських паспортів.

19 вересня інформагентство «Укрінформ» опублікувало відео, на якому нібито в угорському консульстві на Закарпатті українці нелегально отримують паспорти цієї країни. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вже пригрозив вислати консула Угорщини, а Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що питанням зайнялось СБУ. Угорщина має намір діяти дзеркально: готова вислати українського консула в разі вислання угорського.

Схоже, що у Росії зраділи благодатній темі. 20 вересня в ефірі державного телеканалу «Росія 1» тамтешній журналіст Станіслав Бернвальд каже: «Махровый сепаратизм вот уже несколько десятилетий процветает и благоухает не столь на востоке Украины, сколь на западе. Ни для кого не секрет, что на ее земли облизывающе поглядывают и румыны, и мадьяры, и даже поляки. Кажется, Киев начинает прозревать: за добродушной европейской улыбкой прячется ненасытный серый волк, ожидающий когда подбитая лань окончательно перестанет сопротивляться».

21 вересня цю тему обговорюють і в ток-шоу «60 минут» на тому ж каналі. Впродовж випуску ведучі та спікери дискутували, як краще ділити Україну та навіть показали «дорожню карту» для цього.

Російський політичний діяч Олександр Романович у передачі заявив, що «незалежність Україна отримала на деякий час». А російський письменник, який воював за ДНР, Захар Прілєпін почав знову проштовхувати тезу про «територіально та економічно хижу Європу». Політ думки цього одіозного письменника дійшов до того, що він назвав Росію «хранителем територіальної цілісності України».

Інший спікер у студії Андрій Нікулін заявив, що не треба РФ «знову ділити Україну», мовляв, нехай цим займуться поляки. Ведуча Ольга Скабєєва перебила його: «Зря вы от Украины отказываетесь».Наче йдеться про шматок пирога.

Вже 27 вересня весь випуск ток-шоу «60 минут» був присвячений поділу України. Назва випуску сама говорить за себе: «Венгерский МИД наносит УДАР: Украина теряет Закарпатье».

Ведуча Скабєєва впродовж цього «шоу» наполягає: «Мы объединяемся с Венгрией и делим Украину». Їй один зі спікерів починає ніби опонувати: «Венгрия в отличии от России ничего не оккупировала». Але ведуча затикає його: «Не называйте возвращение Крыма на родину оккупацией. Это не красиво, не справедливо, не изящно. Не поймут вас здесь в нашей великой стране. Нельзя так говорить. Запрещено». Після такого запального виступу суть російських ток-шоу стає очевидною: говорити в ефір те, що дозволено. Не більше. Але що дозволено?

Керівник Донецького інституту інформації, засновник «Громадського ТБ Донбасу» і сайту «Новости Донбасса» Олексій Мацука на своїй сторінці у Facebook підкреслює акценти державного телебачення РФ:  «Держава, яка насправді окуповує територію України — Росія — звинувачує Захід в тому, що окупувати Україну хочуть саме західні країни».

Нагадаємо, раніше у коментарі «Детектору медіа» фотожурналіст, фоторедактор Валерій Милосердов казав, що Російська Федерація активно використовує «війну смислів»: «Стикаються два зовсім протилежні смисли. І людина вже не знає, що відбувається. Вона, як космонавт без гравітації. Немає, на що опертися. Зараз це один з основних методів боротьби — дезорієнтація людей».

Скриншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду