Європарламент вдруге закликав Марка Цукерберга виступити на слуханнях
Європарламент вдруге закликав Марка Цукерберга виступити на слуханнях
Про це пише The Washington Post.
«Президент Європейського парламенту Антоніо Таяні (Antonio Tajani) має намір у понеділок відправити листа Цукербергу, наполягаючи на тому, щоб співзасновник Facebook прийшов на слухання», – повідомив з цього приводу речник пана Таяні.
Сам Антоніо Таяні 12 квітня написав у Twitter, що після слухань Конгресу США, в яких Марк Цукерберг брав участь цього тижня, «залишається занепокоєння щодо дотриманням жорстких стандартів безпеки даних у ЄС».
«Ми впевнені, що пан Цукерберг готовий відповісти й на наші запитання, продемонструвавши, що він однаково налаштований буди відповідальним також перед європейськими громадянами», – зауважив очільник Європарламенту.
11 квітня комісар ЄС з питань юстиції, споживачів та гендерної рівності Вера Юрова (Věra Jourová) заявила, що регулятори, які вивчають витік даних юзерів Facebook до Cambridge Analtica, «повинні дізнатися більше про те, що сталося, й щодо кого саме». Вона має намір безпосередньо поставити це питання головній операційній директорці Facebook Шеріл Сандберг (Sheryl Sanderg).
Як писав MediaSapiens, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Повідомлялося, що компанія замовила їх у творця додатку This Is Your Digital Life – вченого Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександра Когана. Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році.
Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Cambridge Analytica ж заявляє, що в її контракті з компанією Олександра Когана йшлося про дані 30 мільйонів профілів.
Згодом стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.
Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада США, Великої Британії, Німеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні.
Як писав MediaSapiens, 25 травня 2018 року в ЄС набуде чинності «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) — документ, який покликаний дати європейцям більше контролю над власною інформацією та тим, як технологічні компанії її використовують. Влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного доходу за порушення при обробці і зберіганні персональних даних.