У Росії новинні агрегатори тепер зобов'язані перевіряти достовірність інформації
У Росії новинні агрегатори тепер зобов'язані перевіряти достовірність інформації
Як повідомляє РБК, від відповідальності агрегатори звільняються при цитуванні ЗМІ. Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.
Протягом півроку новинні агрегатори зобов'язані зберігати поширену ними новинну інформацію, пише «Медиазона». Крім того, закон передбачає створення реєстру таких агрегаторів.
У Кодекс про адміністративні правопорушення вводять статті 13.32 (невиконання обов'язків власником новинного агрегатора) і 19.7 (невиконання власником новинного агрегатора приписів федерального органу виконавчої влади, що здійснює функції по контролю і нагляду у сфері ЗМІ, масових комунікацій, інформаційних технологій і зв'язку, про припинення поширення новинної інформації).
Обидві статті передбачають у вигляді відповідальності штрафи до 500 тисяч рублів в першому випадку, і до мільйона рублів у другому (при повторному порушенні - до трьох мільйонів рублів).
Закон набуде чинності 1 січня 2017 року.
Раніше уряд РФ схвалив законопроект, що встановлює штрафи для операторів зв'язку за доступ до сайтів, що містять заборонену в Росії інформацію. А генеральний прокурор РФ Юрій Чайка запропонував надати регіональним прокурорам право блокувати сайти. На сьогодні вимагати заблокувати інтернет-ресурс без відповідного рішення суду має право тільки сам Чайка та його заступники.