Влада Албанії використовує ЗМІ у власних політичних та бізнесових інтересах- експерт
Влада Албанії використовує ЗМІ у власних політичних та бізнесових інтересах- експерт
За словами Колорето, було кілька спроб створити орган саморегуляції медіа. У 2015 році раду преси було створено за підтримки Ради Європи, незважаючи на протистояння влади і великих ЗМІ. «Ніхто не хотів бачити таку раду. Нещодавно прем'єр-міністр країни заявив журналістам, що ЗМІ в Албанії не компетентні. Це в той час, коли на телеканалах всі новини присвячені тільки владі, і вони абсолютно компліментарні. Політики не зацікавлені в незалежних ЗМІ, вони хочуть зберегти контроль над ними. Власники ЗМІ навіть можуть об'єднатися у боротьбі з незгодними журналістами», - сказав він.
Журналісти в Албанії практично не займаються журналістськими розслідуваннями. Тому новостворена рада наразі приділяє багато уваги освітнім тренінгам. Засновниками ради стали 27 відомих журналістів та ведучих. За словами Колорето, деякі з їх колег ставилися до ради насторожено. «Але ми ім пояснюємо, що не збираємося когось переслідувати. Справа в тому, що деякі ЗМІ, які себе так називають, насправді такими не є. Бо вони перетворилися на піар-агенції власників та влади. Тому великі телеканали нас не люблять. Наша битва ще не почалася, ми хочемо завоювати репутацію неупередженого органу», - сказав він.
Окрім тренінгів, рада також почала формувати чорний список журналістів, які не дотримуються стандартів, а також білий список, для того, щоб підтримати тих колег, які працюють чесно.
Колорето подякував міжнародним організаціям, які допомогли відхилити закон про кримінальну відповідальність за наклеп.
Голова програми Європейського Союзу та Ради Європи «Промоція професійної та відповідальної журналістики шляхом підтримки регіональної мережі органів самоуправління» Лейла Дервісаджич зазначила, що РЄ доклали максимум зусиль для ліквідації закону про наклеп в Албанії: «Ми можемо допомогти вашій країні в захисті журналістів, підготовці законодавства, зокрема і щодо прозорості медіавласності. Такий закон наразі змогла ухвалити тільки Україна, якій ми теж допомагали».
Зустріч проходить за підтримки Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Промоція професійноі та відповідальної журналістики шляхом підтримки регіональної мережі органів саморегуляції».