В Сербії половина ЗМІ контролюються владою - експерт

В Сербії половина ЗМІ контролюються владою - експерт

13:16,
17 Червня 2016
2191

В Сербії половина ЗМІ контролюються владою - експерт

13:16,
17 Червня 2016
2191
В Сербії половина ЗМІ контролюються владою - експерт
В Сербії половина ЗМІ контролюються владою - експерт
Автори:
Представник Ради преси Сербії Петер Єреміч зазначив, що половина ЗМІ країни контролюється владою, що не дає можливість суспільству отримати адекватну інформацію.

Про це він сказав під час щорічної зустрічі регіональної мережі органів саморегуляції ЗМІ, що проходить 16-17 червня в Грузії. 

«Влада контролює одну з найбільших інформагенцій, через яку розповсюджує інформацію, яка вигідна. Ринок праці журналістів перенасичений, тому власники ЗМІ наймають тих, хто буде слухняно виконувати вказівки. Вони не хочуть платити професійним журналістам, які пишуть відповідно до стандартів», - сказав Петер Єреміч.

За його словами, два найбільші ЗМІ Сербії показують лідерів громадського протесту як агентів західних держав. 

«Люди, як і раніше, сліпо вірять ЗМІ, тому що в країні низька медіаграмотність. Якщо ми зможемо домогтися, щоб ЗМІ стали бізнесом, тоді можливо буде розрізнити факти і пропаганду», - зауважив він. 

Учасники зустрічі наголосили на тому, що в їх країнах все гостріше стоїть питання, чим важлива професійна журналістика, чим вона відрізняється від громадянської. 

Представник білоруського органу саморегуляції преси Міхел Янчук зазначив, що важливо створити інститут репутації журналіста. «Це можуть зробити тільки органи саморегуляції та союзи журналістів. Хто, як не ми?», - запитав він.

Міхел Янчук

Міхел розповів, що в Білорусі, так само як і Росіі, дуже поширена сервільна медіакратія. «Наші громадяни піддаються пропаганді як внутрішній, так і кремлівський. Наприклад, на державному телеканалі увечері спочатку транслюються 30 хвилин московських новин, а потім білоруських російською мовою. Це пояснює результати опитування, відповідно до яких 62% білорусів вважають захоплення Росією Криму фактом відновлення історичної справедливості», - зауважив він. Міхел додав, що 60% білорусів ніколи не виїжджали з країни, тому такими людьми дуже легко маніпулювати. 

Захід відбувається за підтримки Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Промоція професійної та відповідальної журналістики шляхом підтримки регіональної мережі органів саморегуляції ЗМІ». 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Зустріч регіональної мережі органів саморегуляції ЗМІ в Грузії, Світлана Остапа
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду