ОБСЄ засудила закриття у Казахстані опозиційного журналу

ОБСЄ засудила закриття у Казахстані опозиційного журналу

12:07,
28 Жовтня 2015
4002

ОБСЄ засудила закриття у Казахстані опозиційного журналу

12:07,
28 Жовтня 2015
4002
ОБСЄ засудила закриття у Казахстані опозиційного журналу
ОБСЄ засудила закриття у Казахстані опозиційного журналу
Автори:
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович засуджує закриття у Казахстані незалежних мас-медіа.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Репресивна практика необґрунтованого перешкоджання свободи висловлювання і вільних ЗМІ у Казахстані має бути негайно припинена», – йдеться у заяві Міятович, опублікованій у вівторок, 27 жовтня.

Дуня Міятович наголосила: упродовж останнього часу низка ЗМІ у Казахстані були закриті, а значна кількість інтернет-ресурсів – заблоковані. Вона закликала владу Казахстану «переглянути національне законодавство, яке обмежує діяльність медіа».

Так 22 жовтня суд в Алмати задовольнив у повному обсязі позов прокуратури про закриття журналу ADAM. Суддя визнав «єдиним ЗМІ» і припинив існування журнал ADAM bol, журнал ADAM і сторінку журналу ADAM у соціальній мережі Facebook. За рішенням суду також анулюється свідоцтво журналу про реєстрацію.

На думку представників управління внутрішньої політики, редакція журналу ADAM «порушила закон про ЗМІ», оскільки при подачі заяви на реєстрацію ЗМІ власник видання вказав, що воно виходитиме російською і казахською мовами, проте журнал публікувався лише російською.

Також минулого року у Казахстані закрили опозиційний журнал ADAMbol за публікацію про події на Донбасі. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дуня Міятович
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду