У Туреччині суд заборонив розповсюдження останнього номеру журналу Nokta
У Туреччині суд заборонив розповсюдження останнього номеру журналу Nokta
Про це пише турецьке видання CIHAN.
Також, згідно з рішенням прокуратури, два редактори журналу були затримані співробітниками поліції.
Поліція повідомила редакцію про заборону розповсюдження журналу після того, як у понеділок був проведений обшук в штаб-квартирі видання. Це трапилося наступного дня після завершення парламентських виборів, в результаті яких Партія справедливості та розвитку (ПСР) отримала достатньо голосів, аби знову сформувати однопартійний уряд.
Журнал Nokta, відомий своїми критичними щодо влади сенсаційними матеріалами, оголосив про рішення суду на своєму сайті, заявивши, що поліція конфіскувала видрукуваний тираж журналу в штаб-квартирі, а також почала вилучати номери, які вже поступили в продаж.
На обладинці останнього номеру Nokta було розміщене зображення президента Реджепа Таїпа Ердогана з написом «2 листопада - початок громадянської війни в Туреччині».
На веб-сайті журналу також повідомлялося, що головний редактор Nokta Джехвері Гювен та редактор Мурат Чапан були затримані у зв’язку з рішенням Стамбульської прокуратури.
Усут Тепе - прокурор, який почав розслідування у справі журналу, в минулому відкрив декілька справ на журналістів за їхні повідомлення у мікроблогах Twitter. Він також ініціював арешт головного редактора Today's Zaman Бюлента Кенеша.
Нагадуємо, що Бюлент Кенеш був арештований 10 жовтня за звинуваченням в образі президента повідомленням у Twitter і звільнений 14 жовтня.
14 вересня, у ніч з неділі на понеділок, турецька поліція провела обшук в офісі Nokta. Приводом для рейду послугував номер журналу, де на обкладинці був зображений усміхнений президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, що робить селфі на фоні солдатської труни. Окрім того, влада наклала заборону на розповсюдження цього номеру. Обкладинка журналу стала реакцією на слова Ердогана, що він промовив під час похорону солдата: «Ми прощаємося зі страждальцем, який, як ми віримо, став мучеником. Як щаслива його сім’я, які щасливі його рідні та близькі!».
Як писав MediaSapiens, у липні Комітет захисту журналістів закликав негайно звільнити турецького журналіста Мехмета Барансу, якого засудили до 10 місяців позбавлення волі за серію публікацій в Twitter.