Facebook пообіцяв ретельніше моніторити український сегмент соцмережі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Facebook пообіцяв ретельніше моніторити український сегмент соцмережі
Про це повідомляється на сайті уряду.
16 червня міністр інформаційної політики України Юрій Стець та його заступник Артем Біденко зустрілися з директором з питань громадської політики Facebook у Скандинавії, Центральній і Східній Європі та Росії Томасом Крістенсеном та керівником напрямку громадської політики Facebook у Центральній та Східній Європі Габріеллою Чех.
Сторони обговорили політику Facebook щодо контенту користувачів, а також процедури подання, розгляду та реагування на скарги.
Як повідомляє прес-служба міністерства, Юрій Стець підняв питання блокування аккаунтів українських політиків, громадських діячів, експертів, а також звернув увагу на проблематику оцінки контенту в соціальній мережі.
Водночас представники Facebook запевнили, що весь моніторинг та аналіз українського сегменту відбувається винятково в операційному офісі в Дубліні (Ірландія) на засадах аполітичності та дотримання стандартів соціальної мережі.
На зустрічі мова йшла про можливість відкриття офісу компанії Facebook в Києві.
Нагадуємо, що місяць тому користувачі «Українського Фейсбуку» звернулися до Цукерберга з проханням щодо створення української адміністрації сайту, яка би блокувала хибні звинувачення з Росії. Григорій Купершмідт написав, що протягом останнього часу він спостерігав чимало повідомлень про безпідставне блокування аккаунтів Facebook, що відбувалося, ймовірно, через масові фейкові скарги на них. Ідею українських блогерів підтримав президент України Петро Порошенко.
Марк Цукерберг сказав, що на сайті блокувалися ті дописи щодо України та Росії, які порушували правила та стандарти Facebook і які були «явно ненависними, містили етнічні образи та підбурювали до насильства». Щодо відкриття української адміністрації – засновник компанії відповів, що подумає про це у майбутньому.
8 червня українські користувачі заявили про намір подати судовий позов проти Facebook. Вони звинуватили компанію в тому, що вона що вона продовжує блокувати користувачів за політичним принципом. Як повідомлялось раніше, Facebook-аккаунт Тараса Березовця заблокували на добу за те, що він поширив пост про українську націю. Того ж дня був заблокований акаунт народного депутата Бориса Філатова, який перепостив повідомлення нардепа Борислава Берези. Окрім того, спільнота «УКРОП - Український Опір» була видалена адміністрацією Facebook.
Також 4 червня Андрій Бондар опублікував критичну колонку, в якій писав про подвійні стандарти Facebook, які змушують думати про те, що позов на її адміністрацію – єдиний вихід із ситуації, що склалася.
10 червня у відповідь на петицію користувачів, у Facebook пояснили, що соцмережа не порушувала власних стандартів, а тому українців блокують виключно в рамках правил.
Водночас 2 дні тому, 15 червня, Бельгія подала до суду на Facebook через втручання у приватне життя.