У Росії прокуратура пояснила блокування блогу Олексія Навального «інтересами суспільства»

00:00,
28 Липня 2014
1499

У Росії прокуратура пояснила блокування блогу Олексія Навального «інтересами суспільства»

00:00,
28 Липня 2014
1499
У Росії прокуратура пояснила блокування блогу Олексія Навального «інтересами суспільства»
Сьогодні суд підтвердив рішення про блокування блогу опозиційного російського політика Олексія Навального у ЖЖ через заклики до несанкціонованих зібрань. Прокуратура пояснила необхідність такого заходу «інтересами суспільства», повідомляють «РИА Новости».

В ході засідання з’ясувалося, що блог заблокували через два дописи. У одному з них йшлося про Майдан у Києві та містився заклик до підтримки засуджених у так званій «болотній справі». Інша стаття була опублікована напередодні вироку у цій же кримінальній справі. У ній Олексій Навальний запрошував людей прийти на судове засідання.

У зв’язку з цим представник опозиційного політика Дамір Гайнутдінов наголосив, що блокуванню за російським законодавством підлягають лише заклики до незаконних дій. Вирок у «болотній справі» оголошувався у відкритому режимі і прийти до суду можна було цілком законно, наголосив адвокат.

Натомість представник прокуратури висловив переконання, що масові заходи біля судів мають заздалегідь погоджуватися із владою.

В ході засідання також обговорювали доцільність обмеження доступу до всього блогу за умови, що претензії викликають лише дві статті. Прокуратура у зв’язку з цим заявила, що за законом не зобов'язана вказувати конкретні сторінки блогу. А представниця Роскомнагляду сказала, що блокування здійснює адміністрація «Живого журналу», тож, ймовірно, у них немає можливості обмежити доступ лише до деяких сторінок.

Олексій Навальний заявив, що дотепер не знав, за які саме дописи, його блог був заблокований. Зараз, за словами опозиціонера, він має можливість видалити суперечливі дописи, аби відновити доступ до решти постів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ridus.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду