Діти і медіа: завжди разом, коли не сплять

00:00,
10 Квітня 2011
1741

Діти і медіа: завжди разом, коли не сплять

00:00,
10 Квітня 2011
1741
Діти і медіа: завжди разом, коли не сплять
За результатами дослідження Кайзерівського сімейного фонду, медіаспоживання серед американців 8-18 років стрімко зростає.

Діти перебувають в авангарді руху до цифрового майбутнього, і споживають дедалі більше медійного продукту. Про це свідчать результати дослідження Кайзерівського сімейного фонду, опубліковані сайтом BusinessInsider. Дослідники опитали понад дві тисячі американських сімей, довідавшись чимало про особливості медіаспоживання дітей та підлітків від 8 до 18. Про дещо ми здогадувались, дещо дивує.

 

Презентація дослідження (англійською мовою)

 

Діти споживають дуже багато медіа, й обсяги регулярного споживання невпинно зростають. За словами дослідників, діти споживають медіа майже весь час, коли не сплять, і дедалі частіше отримують контент із кількох каналів одночасно (наприклад, можуть бавитись на айпеді, сидячи перед телевізором).

 

При цьому друкованих видань і книжок діти читають мало, й цей показник зменшується, натомість споживання цифрових медіа зростає. На першому місці, втім, залишається телебачення. Діти дивляться телевізор передусім завдяки звичці весь час тримати цей прилад увімкненим, наявної в їхніх батьків. У двох третинах сімей телевізор увімкнений під час сніданку, обіду та вечері, у трьох чвертях – працює, коли його ніхто не дивиться. Понад 70% дітей мають телевізор у спальні (це збільшує тривалість перегляду телебачення вдвічі, до трьох годин на добу), і лише у третині родин є правила, які обмежують споживання медіа.

 

Загалом пересічна дитина у віці 8-18 років споживає медіа протягом 10 годин 45 хвилин на добу (2004 року цей показник становив 8.33, 1999 року – 7.29). 25 хвилин припадає на кіно, 38 – на друковані ЗМІ, 1.13 – на відеоігри, 1.29 – на користування комп’ютером, 2.31 – на слухання музики або інших аудіозаписів, 4.29 – на перегляд телевізійного контенту.

 

Водночас, сидіти перед телевізором діти за останні кілька років стали відчутно менше. Лише 59% часу, присвяченого телебаченню, йде на перегляд звичайного телевізора, 12% - DVD, ще 12% - мобільного телебачення, 9% - на онлайн-телебачення і 8% - відео на замовлення.

 

29% часу, що приділяється медіа, діти займаються ще чимось (наприклад, «роблять уроки» або вдають, що слухають батьків). Найчастіше різні заняття поєднуються зі слуханням музики та аудіозаписів, використанням комп’ютера та переглядом телебачення.

 

У понад двох третин дітей 8-18 років є мобільний телефон. Щодня 33 хвилини пересічна дитина витрачає на телефонні розмови, 49 хвилин – на споживання медіа: по 17 хвилин на музику та ігри, 15 хвилин – на перегляд мобільного телебачення.

 

За десять років діти стали слухати вдвічі більше музики (2 години 31 хвилину на добу). 29% часу вони слухають mp3-плеєр, по 23% - музику з комп’ютера і радіо, по 12% - з мобільного телефону і компакт-дисків.

 

Час, що йде на використання комп’ютера, за десятиліття зріс утричі і становить 1 годину 29 хвилин на добу. 84% дітей мають доступ до інтернету вдома, 59% - широкосмуговий доступ до мережі. 33% дітей користуються інтернетом у своїй кімнаті, де батьки не бачать, що вони там роблять.

 

Що ж вони там роблять? 25% часу йде на спілкування в соцмережах, 19% - на ігри, 16% - на перегляд онлайн-відео, 13% - на спілкування у месенджерах, 12% - на перегляд різних сайтів, 6% - на написання та читання електронних листів, 5% - на перегляд фото.

 

Пересічна дитина присвячує відеоіграм 1 годину 13 хвилин на добу. Дівчата бавляться менше, ніж хлопці. Приблизно 17 хвилин і дівчата, і хлопці витрачають на ігри на мобільному телефоні, 18 і 24 хвилини відповідно – на ручні ігри (на кшталт тетриса), а найразючішою є між статева різниця у використанні ігрових приставок: хлопці втуплюються в них 56 хвилин щодня, дівчата – лише 14.

 

За десять років американські діти стали трохи більше читати книжок – у 1999 році вони витрачали на це 21 хвилину на день, у 2009-му вже 25. Натомість, журналам стали приділяти 9 хвилин замість 15-х, газетам – три замість семи. Зараз 47% часу, що витрачається на читання, діти приділяють книжкам, 35% - журналам, 23% - газетам.

 

Найактивніше споживають медіа діти у віці 11-14 років – 11 годин 53 хвилини на добу. У 8-10 років цей показник становить 7.51, у 15-18 років – 11.23. Цікаво, що «кольорові» діти (чорношкірі та латиноамериканці) споживають медіа більше за білих – 13 годин на добу проти 8.36. Обсяги споживання медіа впливають на оцінки – у дітей, які споживають порівняно менше, успішність висока в 2/3 випадків, тоді як половина маленьких медіаманіяків учаться на двійки і трійки. Чого ж так? Виявляється, лише 19% дітей ніколи не відволікаються на медіа під час виконання домашнього завдання. 22% роблять це рідко, 25% - час від часу, а 31% у більшості випадків поєднують домашню роботу зі споживанням медіа.

 

Батьки далеко не завжди намагаються обмежити медіаспоживання своїх дітей. Лише 10% сімей мають правила, що обмежують слухання музики, 28% - перегляд телебачення, 30% - відеоігри і 36% - використання комп’ютера. Більшість дітей споживають медіа без регулярних обмежень.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
nsf.gov
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду