Російські телеканали поскаржилися на закон про захист дітей від шкідливої інформації

00:00,
10 Липня 2012
1392

Російські телеканали поскаржилися на закон про захист дітей від шкідливої інформації

00:00,
10 Липня 2012
1392
Російські телеканали поскаржилися на закон про захист дітей від шкідливої інформації
Фільм про Тома Сойєра і мультфільм «Ну, постривай!» з 1 вересня можуть опинитися поза законом.

Російська Національна асоціація телерадіомовників (НАТ) направила голові Держдуми Росії Сергію Наришкіну лист, у якому попросила про відстрочку вступу в силу закону про захист дітей від небезпечної інформації. На думку представників телеканалів і радіо, закон містить велику кількість суб'єктивних і суперечливих норм, тому він має бути доопрацьований. Лист асоціації оприлюднений на сайті радіостанції «Эхо Москвы».

Закон «Про захист дітей від інформації, що спричиняє шкоду їх здоров'ю і розвитку» був ухвалений Держдумою, Радою Федерації наприкінці 2010 року і підписаний президентом на початку 2011-го. При цьому визначалося, що його основні норми набудуть чинності з вересня 2012 року. У НАТ вважають, що цей термін необхідно перенести хоча б на рік.

Телерадіомовники відзначають, що якщо закон вступить в силу в нинішньому вигляді, до показу для дітей можуть бути заборонені класичні твори, наприклад, «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена (цей твір може бути сприйнятий як заклик до безпритульності) або мультфільм «Ну, постривай!» (за сцени куріння).

На думку НАТ, закон суперечить принципам судової системи, оскільки рішення про заборону або обмеження показу того чи іншого твору будуть ухвалювати на основі думки експерта, «не беручи до уваги жодні інші аргументи особи, стосовно якої ведеться адміністративне судочинство». Телерадіомовники вважають, що експертів у законі повинен замінити спеціальний орган, акредитований при міністерстві культури, який буде займатися вирішенням усіх суперечок.

Якщо закон набуде чинності з 1 вересня 2012 року без доопрацювання, то «підростаюче покоління буде позбавлене можливості не тільки військово-патріотичного виховання, а й звичайного знайомства з культурою радянського та російського кіновиробництва».

Лист НАТ підписали представники ВДТРК, «ТВ Центра», НТВ, РЕН-ТВ, «СТС-Медіа», ТНТ, «Європейської медіагрупи», «Проф-Медіа» та інші телерадіомовники.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Кадр з мультфільму «Ну, постривай!»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду