80% дітей до 5 років користуються інтернетом
Майже 30% американських дітей віком до 5 років користуються інтернет-сервісами раз на тиждень чи більше. Про це свідчать результати дослідження, яке провели освітні неприбуткові організації Joan Ganz Cooney Center та Sesame Workshop серед дітей молодшого віку (до 11 років).
Дослідження виявило, що діти молодшого дошкільного віку споживають всі види цифрових медіа, причому рівень їхнього залучення зростає. Часто малюки споживають більш ніж один вид медіа одночасно. Телебачення зберігає за собою лідерство порівняно з іншими видами (47% у дітей до 11 років), проте цифрові відеосервіси швидко його наздоганяють. Інтерес до онлайну на новому рівні прокидається в дитині в середньому у 8 років, коли вона не лише споживає готові відео та цифрові книжки, а й відкриває для себе принципи інтерактивності, бере на себе ініціативу у здобутті інформації. Тоді інтернет починає бути цікавішим за телебачення.
Малюки виявляють сильну зацікавленість в гаджетах, якими можна користуватися під час руху. Дослідники очікують, що розвиток мобільних медіатехнологій та їхнє здешевлення приведе до великої популярності у дітей саме мобільного контенту – попри всі принади мультиків, дітям притаманне бажання рухатись, а від телевізора чи ноутбука далеко не відбіжиш.
Діти віком від 8 до 10 років в середньому приділяють медіа 5,5 годин на день, якщо рахувати споживання у фоновому режимі – то 8. Діти афроамериканців, латиноамериканців та громадян США із низьким доходом споживають значно більше медіа, ніж їхні білі однолітки з забезпечених родин та середнього класу.
Ранній досвід телеперегляду зумовлює більш раннє знайомство з інтернетом – понад 60% дітей до 3 років дивляться відео онлайн, яке не надто відрізняється за своїм принципом від телебачення. З початком шкільного життя часу на це залишається менше, та все одно діти віком від 8 до 18 років споживають 20% відео з онлайну, мобільних телефонів та планшетних комп’ютерів.
Повний текст результатів дослідження (англійською) можна прочитати тут.
«Медіаграмотність»