Перший незалежний зманіпулював твердженням, що його підтримує ООН — моніторинг

Перший незалежний зманіпулював твердженням, що його підтримує ООН — моніторинг

08:45,
13 Вересня 2021
4438

Перший незалежний зманіпулював твердженням, що його підтримує ООН — моніторинг

08:45,
13 Вересня 2021
4438
Перший незалежний зманіпулював твердженням, що його підтримує ООН — моніторинг
Перший незалежний зманіпулював твердженням, що його підтримує ООН — моніторинг
Канал Медведчука спробував скористатись міжнародною увагою медіа до України, нагадавши про «репресії» та «наступ на свободу слова».

У дні візиту Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, коли міжнародні медіа звертали увагу на Україну, Перший незалежний посилено привертав увагу до санкцій, через які в Україні припинили мовлення каналів Медведчука та переслідують самого голову політради «Опозиційної платформи — За життя». Про це йдеться в моніторингу щоденних новин за 30 серпня — 4 вересня 2021 року

2 вересня дві третини випуску новин Першого незалежного (8 із 12 хвилин хронометражу) зайняв сюжет із титром «Тиск на опозицію». В ньому Віктор Медведчук та його однопартійці переконували, що кримінальні справи проти нього є політично мотивованими. Наступного дня, 3 вересня, цей сюжет повторили без змін.

Щодня Перший незалежний приділяв значну частину випуску новин зверненням працівників «незаконно закритих медіа», до яких, окрім трійки Медведчука — «112», ZIKа та NewsOne — зарахували також Перший незалежний, КРТ, «Страну.ua» та «Шарій.нет». Працівники цих медіа просили підтримки міжнародних інституцій.

Також в ефірі каналу Медведчука на захист проросійських медіа виступив колишній депутат Європарламенту Нейтан Гіл. Свого часу він заступався і за російський пропагандиський канал RT. На Першому незалежному також цитували заяву президента Freedom House, який критикував санкції щодо медіа в Україні. У цих повідомленнях ігнорували позицію українських медійних та правозахисних організацій, що підтримали санкції (наприклад, Медіарух та CEDEM), пояснюючи, чому таке обмеження не є тиском на свободу слова. Свого часу це докладно пояснював і «Детектор медіа».

Також Перший незалежний стверджував, що Організація Об’єднаних Націй вимагає відновити мовлення каналів, що потрапили під санкції. Це неправда — ООН не висловлювала таких вимог. У повідомленні не вказали, про яку саме заяву йдеться і коли вона була озвучена. Єдина здогадка, яка виникає в цьому випадку — що йдеться про червневе повідомлення Моніторингової місії ООН з прав людини. Втім позиція Моніторингової місії ООН — не те саме, що позиція всієї організації.

Більше про тенденції та маніпуляції в новинах минулого тижня читайте в матеріалі Зої Красовської.

Фото: slovoidilo.ua

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Оріхів
10:27 / 14.09.2021
Вау, колабораціоністи знову збрехали! Хто б міг подумати, правда? А на ділі, зросійщеним і латентним хочеться сказати одне: ваша свобода закінчується там, де починається свобода українця не чути російської пропаганди. Все дуже просто. У будь — якій цивілізованій країні ці смітники давно б закрили через суд, ще й люди б цивільних позовів накидали, але в Україні це майже неможливо через низьку правову грамотність населення. І корупцію. Шкода, що ці канали закрили "наказом", а не через аргументований розбір українофобії, яка лилась звідти днями - тижнями - місяцями.
Helga
03:39 / 14.09.2021
Свобода слова - це не коли доступ до будь-якого каналу або видання можна закрити без судового рішення за декілька годин. Детектор, ви як завжди маніпулюєте через своє упереджене ставлення, й покриваєте свавілля влади. П.С. Мені що канали Медведчука, що Порошенка, що Садового - усі вони ще ті помийки, але ВАМ дизлайк за упередженність та незваженість у висновках.
Виталий
09:51 / 13.09.2021
Мне не нравится детектор медиа. Закрыть нах!
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду