У ЗМІ поширюють маніпуляцію про те, що ВООЗ закликає більше не вводити карантин

У ЗМІ поширюють маніпуляцію про те, що ВООЗ закликає більше не вводити карантин

12:25,
19 Серпня 2020
3327

У ЗМІ поширюють маніпуляцію про те, що ВООЗ закликає більше не вводити карантин

12:25,
19 Серпня 2020
3327
У ЗМІ поширюють маніпуляцію про те, що ВООЗ закликає більше не вводити карантин
У ЗМІ поширюють маніпуляцію про те, що ВООЗ закликає більше не вводити карантин
Автори:
Цю інформацію поширили низка російських, казахських та українських ЗМІ. Серед них - Страна, Корреспондент, УНІАН

У мережі та в ЗМІ поширюють маніпулятивну інформацію про те, що ніби Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала більше не вводити карантин у зв'язку з пандемією COVID-19. Натомість обмежитись носінням масок і збереженням соціальної дистанції. На фейк звернули увагу журналісти проєкту VoxCheck.

Журналісти VoxCheck звернули увагу, що українські медіа другий день поспіль пишуть, нібито головний епідеміолог ВООЗ Марія Ван Керхове закликала не запроваджувати карантин знову. Всі вони масово посилаються на російське медичне видання medikforum. Видання поширило цю інформацію в понеділок 17 серпня без жодних посилань і навіть не розповідають, де  Ван Керхове таке заявила.

Цю інформацію поширила низка російських, казахських та українських ЗМІ. Серед них - Страна, Корреспондент, ТОнеТО, УНІАН (після повідомлення про фейк видання видалило публікацію).

Однак на офіційному сайті ВООЗ немає інформації про локдаун. А джерелом інформації для новини на medikforum стало інтерв’ю Марії Ван Керкхове, яке вона дала британському виданню The Telegraph на початку серпня 2020 року. 

«Серед рекомендацій ВООЗ немає вимоги вводити локдауни. Однак у деяких країнах вони були насправді дуже корисними, оскільки там були сильні спалахи COVID-19. Сподіваємось, що країнам більше не доведеться знову запроваджувати загальнонаціональні локдауни («But we're hopeful that countries will not need to implement national lockdowns again», - заявила Керкхове. 

Однак The Telegraph не втримався від клікбейтного заголовку. У  ньому вони написали, що ВООЗ застерігає від введення локдаунів. Хоча саме цього Керкхове не говорила.

У цьому ж інтерв’ю лікарка додала, що локдаун сам по собі не працює.  Це комплекс заходів, які повинні вводити держави, щоб стримати спалахи. Крім того, на брифінгу ВООЗ, за день до публікації в The Telegraph, Керкхове  заявила: «Зараз країни вчаться і бачать більше ефективні методи боротьби з COVID-19. Тому не потрібно знову закриватись на суворі карантини». 

Ймовірно, саме з цієї тези британські журналісти і написали заголовок. Але у статті не було жодних посилань ні на жодні деталі, ні на сайт ВООЗ. Також у статті не пояснюється, що таке локдаун, що таке карантин, що таке національний карантин. Цікаво, що серед англомовних ЗМІ цю публікацію не поширив ніхто. Публікацію The Telegraph розглядали лише на Reddit, там вона зібрала всього 66 коментарів.

Більшість користувачів зійшлись на тому, що хоча ВООЗ часто критикують і справедливо, однак в низці країн локдауни змогли зменшити кількість людей, які захворіли на COVID-19. Інші користувачі писали, чому ніхто раніше не говорив про те, що локдауни не потрібні.

Фото: ВООЗ

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду