У СБУ спростовують фейк про існування «американських біологічних лабораторій» в Україні
У СБУ спростовують фейк про існування «американських біологічних лабораторій» в Україні
У Службі безпеки України спростовують фейк про нібито наявність в Україні «американських біологічних лабораторій». Відповідна заява була опублікована на сторінці відомства. Водночас там заявили, що зазвчай не реагують на подібні чутки.
«Оскільки такі публікації, без посилань на жодні факти та джерела, з подачі окремих політичних партій мають ознаки спланованої інформкампанії, мета якої – не просто отримати політичні дивіденди, але, на фоні боротьби з коронавірусом, посіяти панічні настрої у суспільстві, то СБУ вважає за доцільне відреагувати на це», - йдеться у публікації.
На території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії, а заяви про це «не відповідають дійсності та є свідомим викривленням фактів», додають у відомстві.
«Співпраця між Україною та США у напрямі протидії біологічному тероризму відбувається виключно в межах українського законодавства і в інтересах України. Із 1993 року діє угода щодо надання допомоги нашій державі у ліквідації стратегічної ядерної зброї та запобіганні розповсюдження зброї масового знищення. Одним з її пунктів є своєчасне виявлення та протидія спалахам, що викликані небезпечними патогенами», - уточнюють у СБУ.
Також у 2005 році Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство оборони США підписали рамкову Угоду про запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані у ході розробки біологічної зброї.
У межах цієї Угоди було модернізовано низку державних лабораторій в кількох областях України. Проте ці лабораторії фінансуються з держбюджету, підпорядковані МОЗ і Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, пояснюють у заяві.
СБУ закликає політиків не поширювати неправдиву інформацію про існування іноземних біологічних лабораторій на території України і «дбати про інтереси країни, а не про власні рейтинги».
Хто, де та коли тиражував страшилку про «військові біолабораторії Пентагону в Україні», MediaSapiens писав у окремій статті.
MediaSapiens також писав про 7 способів уникнути фейків під час пандемії коронавірусу.