Twitter видалила 20 000 фейкових акаунтів, де просували уряди Саудівської Аравії, Сербії та Єгипту
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Twitter видалила 20 000 фейкових акаунтів, де просували уряди Саудівської Аравії, Сербії та Єгипту
Twitter видалила 20 000 фейкових облікових записів, пов’язаних з урядами Сербії, Саудівської Аравії, Єгипту, Гондурасу та Індонезії. У компанії заявили, що вони порушили політику компанії, а їх твіти є «цілеспрямованою спробою підірвати публічний діалог».
Про це повідомляє The Guardian.
Представник компанії Йоель Рот заявив, що вилучення облікових записів було частиною постійної «роботи компанії з виявлення та розслідування інформаційних операцій, що "підігріваються" деякими державами».
8558 акаунтів були пов'язані з сербською прогресивною партією (SNS) президента Олександра Вучича. Там було розміщено понад 43 мільйони твітів, які просували позитивні новини про уряд Вучича та атакували його політичних опонентів.
Також у Twitter видалили мережу з 5350 облікових записів, через які монархія Саудівської Аравії активно здійснювала інформаційний вплив поза межами Саудівської Аравії, Єгипту та Об'єднаних Арабських Еміратів. Разом вони опублікували 36,5 мільйонів твітів, вихваляючи керівництво Саудівської Аравії або критикуючи діяльність Катару та Туреччини в Ємені.
Також з платформ вилучили окрему єгипетську мережу з 2541 акаунтами, пов’язаними з провладною газетою Ель-Фагр. У Twitter повідомили, що фейкові акаунти використовувалися для «посилення обміну повідомленнями з критикою щодо Ірану, Катару та Туреччини».
Соцмережа частіше видаляє фейкові акаунти, які просувають певні держави, бо стикнулася з критикою і звинуваченнями в тому, що компанія здіснює замало кроків у боротьбі з дезінформацією.
В той же час співробітник Центру інновацій технологій Інституту Брукінгса Ніам Ярагі каже, що вилучення цих фейкових акаунтів матиме скоріше хіба символічне значення, адже державним суб'єктам, які користуються ресурсами, замінити їх було дуже просто.
«Така кількість – це лише крапля в океані. Їх видалення матиме певний психологічний вплив, але я дуже сумніваюся, що це буде реальним відчутним впливом на щось важливе».
Нагадаємо, MediaSapiens раніше писав, що Twitter верифікувала фейкового кандидата у Конгрес США, профіль якого створив школяр.
Фото: Josh Edelson/AFP via Getty Images