ЗМІ поширили фейкову «реакцію» Бориса Патона на новорічне звернення Зеленського

ЗМІ поширили фейкову «реакцію» Бориса Патона на новорічне звернення Зеленського

16:19,
4 Січня 2020
21124

ЗМІ поширили фейкову «реакцію» Бориса Патона на новорічне звернення Зеленського

16:19,
4 Січня 2020
21124
ЗМІ поширили фейкову «реакцію» Бориса Патона на новорічне звернення Зеленського
ЗМІ поширили фейкову «реакцію» Бориса Патона на новорічне звернення Зеленського
Автори:
У мережі користувачі активно поширюють начебто реакцію президента Національної академії наук України Бориса Патона на новорічне звернення президента України Володимира Зеленського.

Проте Борис Патон не має офіційної сторінки у Facebook, а поширені в інтернеті вислови йому не належать.

На фейк у мережі звернув увагу фізик та популяризатор науки Антон Сененко.

«У фейсбуці в п'ятницю з'являється допис на нібито сторінці Президента НАН України Бориса Патона, де він коментує новорічний виступ Президента. Наш всеїдний фейсбук починає той пост розтягати на цитати, робити якісь глибокорефлексійні фундаментально-наукові висновки щодо природи речей в науці, країні і т.п. Я особливо не чухався, але коли узрів, що дуже великі лідери суспільної думки повелися на цей фейк, а окремі працівники медіа-спільноти, що проводять майстер-класи, як писати правдиві журналістські статті, репостнули його до себе на сторінку, спокійно написав працівникам прес-служби, чи це не фейк. Фейк, сказали вони», - написав він.

На думку науковця, фейк можна було також розпізнати за стилістикою допису та моментальними відповідями «нібито Патона» на коментарі. Наразі фейкову сторінку видалено.

Офіційну заяву щодо цього фейку розміщено на сторінці Національної академії наук України.

«Вчора деякі ЗМІ поширили інформацію про те, що нібито президент НАН України академік Борис Патон на своїй сторінці в Facebook прокоментував новорічне звернення президента України Володимира Зеленського. Хочемо зауважити, що академік Борис Патон не має особистих сторінок в соціальних мережах. Сторінка у Facebook, на яку посилаються ЗМІ, є фейковою. Академік Борис Патон до неї жодного відношення не має, як і до будь-яких дописів на ній», - йдеться у заяві.

Новину про нібито реакцію Бориса Патона на звернення Зеленського поширили видання «Сегодня», «Обозреватель», «Страна.юа», «Цензор.нет», «Главком», «Фокус», «Гордон», «КП в Украине» та інші.

Як можна зрозуміти з матеріалів на цих ресурсах, на сторінці фейкового Бориса Патона був приблизно наступний допис:

«У самому серці Європи є така чудова країна – Швейцарія. Найбагатша на континенті як арифметично, так і стосовно рівня життя пересічного "маленького швейцарця". Чому Швейцарія – Швейцарія, чому Україна – не Швейцарія? Окрім очевидного питання масштабів країни, географічного положення тощо, ключ в іншому. Швейцарців об'єднує громадянство. Їхні пріоритети – асфальт на вулицях та гроші на банківському рахунку. Сильна армія та зброя вдома у кожного – не через якісь абстрактні ідеологеми субкультур, а через банальний цинічний фінансовий інтерес. Не можна бути багатим, якщо годуєш окупантів. Хочеш бути багатим – відстоюй свободу своєї країни, а отже і свою власну свободу. Що ж потрібно українцям для того, щоб жити багато і щасливо? Достатньо хотіти бути як Швейцарія. І не хотіти бути як Сомалі, де племінні вожді завжди знайдуть спосіб підняти своїх адептів на священну боротьбу за правильних богів та героїв проти єретиків, що сміють думати інакше. Національна ідея модерної нації – це гроші на рахунку, достатні, щоб купити крутий автомобіль та їздити на ньому на суперсучасному автобані. Очевидно, що для цього потрібні національні компанії, які будуватимуть ці автомобілі та автобани для всього світу».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду