«Україна перетвориться на бананову республіку»: українські вибори на російському телебаченні

«Україна перетвориться на бананову республіку»: українські вибори на російському телебаченні

18:09,
2 Квітня 2019
2303

«Україна перетвориться на бананову республіку»: українські вибори на російському телебаченні

18:09,
2 Квітня 2019
2303
«Україна перетвориться на бананову республіку»: українські вибори на російському телебаченні
«Україна перетвориться на бананову республіку»: українські вибори на російському телебаченні
Автори:
Проект EUvsDisinfo виокремив три головні наративи російської дезінформації, які поширювала РФ напередодні виборів президента України.

Як пише сайт кампанії «ЄС проти дезінформації», Україна стикнулася з дезінформацією Росії чи не раніше за всі інші країни. Тут Кремль випробовував свої тактики, щоб надалі поширити їх на ЄС та США. Нова кампанії з дезінформації була покликана вплинути на хід виборів.

«Негативні повідомлення про вибори в Україні постійно продукуються в російських державних засобах масової інформації. Кричущий акцент — підрив легітимності виборчого процесу та його результатів. Це можливість для Кремля додатково зневажати державність та геополітичний курс України, виправдовувати політику Росії щодо України в очах російських громадян. Також це намагання заплямувати міжнародний імідж України з надією на ослаблення підтримки Заходу», — пише видання.

«Україна є жертвою маніпуляцій Заходу» — перший наратив, яке виокремило у російських медіа EUvsDisinfo. Такими повідомленнями прокремлівська дезінформація намагається заперечити українську державність та суверенітет, а також цінності Майдану. У передвиборчий період цей наратив перетворився на тези, що результат виборів вже визначений закордоном.

Кандидатів у президенти називали маріонетками Вашингтону, а США та Велику Британію звинуватили у втручаннях у виборчий процес.  Далі цей наратив розвинули щодо самого вибочого процесу. ЗМІ Росії наголошували, що невідкриття дільниць в РФ та недопуск російських спостерігачів — це причина не визнавати голосування легітимним.

Медіа РФ не впустили можливості і познущатися з українських виборів. Електоральний процес порівнювали з «карнавалом», називали президента України «секретарем середньої ланки Державного департаменту США», і що після виборів країна перетвориться на «бананову республіку, а її західні володарі будуть вільно царювати».

«Таким чином ці тези укріплювали прокремлівську думку, що незалежно від того, як голосують українці, їхній демократичний вибір не має жодного сенсу», — пише EUvsDisinfo.

Другий наратив — «Україна є майстром провокацій». Через таку тезу ЗМІ Росії намагаються переконати аудиторію, що це Україна  провокує РФ та розпалює конфлікт на Донбасі. З одного боку, така дезінформація спрямована на росіян, показуючи, що довкола Росії — одні вороги. З іншого, це має зображувати Україну в очах інших країн як хаотичне місце з нестабільною владою.

Третій наратив — «політичні зміни є провалом». Начебто, після Євромайдану Україну покинуло чверть населення, немає свободи слова, а економіка колапсує.

«І хоча ці меседжі не мають безпосереднього стосунку до виборів, вони формують у людей картину світу про значення і можливості політичних змін. Така дезінформація може безпосередньо впливати на участь громадян у виборах, а також їхній політичний вибір», — наголошують аналітики.

Нагадаємо, раніше EUvsDisinfo повідомляло, що «Первый канал» переміг у рейтингу дезінформації Росії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скриншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду