Супрун подала на Дубінського до суду, звинувативши його у поширенні фейків

Супрун подала на Дубінського до суду, звинувативши його у поширенні фейків

16:43,
7 Травня 2019
4614

Супрун подала на Дубінського до суду, звинувативши його у поширенні фейків

16:43,
7 Травня 2019
4614
Супрун подала на Дубінського до суду, звинувативши його у поширенні фейків
Супрун подала на Дубінського до суду, звинувативши його у поширенні фейків
Автори:
Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун подала до суду на Олександра Дубінського, ведучого програми «Гроші», що виходить на «1+1». Позовна заява стосується захисту честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації.

«Минулого тижня мене звинуватили в тому, що “під виглядом реформ” я займаюся розкраданням і відмиванням бюджетних коштів. Автор цих матеріалів Олександр Дубінський. Особа, яка не здатна надати доказів стосовно своїх же звинувачень, але не соромиться ними розкидуватись. І робить це майже індустріальними темпами. Тому його матеріали схильні вважати замовними», — пише пані Супрун у Facebook.

Вони заявляє, що Олександр Дубінський у своїх матеріалах видає свої судження за факти, а «брехню підкріплює фейковими документами».

Мова йде про матеріал на сайті «Dubinsky.pro» під назвою «Воровка с американским паспортом», опублікований 3 травня. Тут Олександр Дубінський пише про «схему на 20 млн гривень, які розкрали чоловік Супрун Марко через ГО «Захист патріотів», яку він очолює з липня 2016 року».

Наступного дня на сайті МОЗ з’явилось спростування: «Всі звинувачення МОЗ України в “відмиванні грошей” і перерозподілі на “потрібні” навчальні заклади — брехня. Так, наприклад, громадська організація “Захист патріотів”, яку Дубінський звинувачує у “обналічіванії” грошей з бюджету, ніколи не отримувала гроші з державного бюджету України на фінансування своєї діяльності».

Міністерство наголошує, що згадана у дописі Дубінського сума близько 20 млн грн — це кошти, виділені з держбюджету 2018 року, які було розподілено на 22 навчальні заклади для підготовки та підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги майже 8 тисяч осіб.

Крім того, відомство стверджує, що документ, який наводить у своєму матеріалі Дубінський, — фейк і ніколи не виходив з МОЗ України.

Інший матеріал Дубінського стосувався «платного реєстру медичних послуг, на якому хоче «нагрітися» МОЗ». Він вийшов 2 травня. Міністерство його теж спростовувало, заявивши: не приймало жодного відповідного рішення для запровадження такої плати.

«На Олександра щонайменше чотири рази подавали позови до суду. Усі справи стосуються спростування інформації, недостовірної інформації, надання доказів та захисту ділової репутації. Отримала багато повідомлень і коментарів, щодо необхідності подавати в суд також. Вирішила протестувати такий інструмент захисту правди, оскільки як ми бачимо від спростування фейків — тенденція щодо їхньої появи не зменшується», — пише Уляна Супрун.

Олександр Дубінський відписав у Facebook, що готовий до зустрічі з пані Супрун у суді.

Нагадаємо, нещодавно VoxCheck виявив щонайменше 10 маніпуляцій у сюжеті 112 каналу про медреформу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
hromadske
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду