В Єврокомісії пропонують створити Кодекс принципів для соцмереж

В Єврокомісії пропонують створити Кодекс принципів для соцмереж

10:10,
13 Березня 2018
2949

В Єврокомісії пропонують створити Кодекс принципів для соцмереж

10:10,
13 Березня 2018
2949
В Єврокомісії пропонують створити Кодекс принципів для соцмереж
В Єврокомісії пропонують створити Кодекс принципів для соцмереж
Автори:
Робоча група Європейської комісії, яка займається питаннями боротьби з поширенням фейків та дезінформації, оприлюднила новий звіт щодо роботи великих онлайн платформ.

Комісар з питань цифрової економіки та суспільства Марія Габріель (Mariya Gabriel) вказує на те, що онлайн платформам та соціальним мережам необхідний кодекс принципів роботи, якого вони усі будуть дотримуватися.

Звіт, представлений робочою групою, фокусується радше на поширенні дезінформації в мережі, аніж на проблемі фейкових новин. Експерти, які увійшли до групи, навмисне намагалися уникати поняття «фейкові новини», оскільки воно не охоплює весь комплекс проблем, які стосуються дезінформації. Наприклад, сюди ж відносяться новини, в яких вигадані факти змішані з правдивими.

У доповіді Єврокомісії дезінформація визначається як неправдива, неточна інформація або ж така, що вводить в оману. Вона створюється, поширюється та просувається з метою отримання прибутку або заподіяння шкоди суспільству. Дезінформація може ставити під загрозу демократичні процеси й цінності та може бути спрямована на різні сектори - охорону здоров'я, науку, освіту та фінанси. Робоча група, яка готувала доповідь, підкреслює, що усі сторони, які причетні до цього явища, мають бути залучені до пошуку можливих способів вирішити цю проблему, зокрема до розробки підходів саморегуляції.  

Група рекомендує заохочувати засоби масової інформації до боротьби з дезінформацією, розробляти інструменти, що дозволяють користувачам та журналістам боротися з нею та захистити різноманітність серед європейських ЗМІ. Також, на думку експертів, потрібно продовжити дослідження впливу дезінформації в Європі.

Серед іншого дослідники виступають за створення Кодексу принципів, яким будуть керуватися у своїй роботі інтернет-платформи та соціальні мережі.

Серед 10 основних принципів, запропонованих у звіті, є пункти про забезпечення прозорості роботи й пояснення щодо того, як алгоритми соцмереж обирають ті новини, які просувають у стрічці. Також платформам пропонується збільшити видимість надійних джерел новин та полегшити доступ користувачів до них.

В Єврокомісії зазначають, що ці заходи особливо важливі для країн, в яких мають незабаром пройти вибори. Група рекомендує створити коаліцію, до якої увійдуть усі зацікавлені сторони. Вона має забезпечити узгоджене впровадження цих заходів та проведення моніторингів щодо поширення дезінформації.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Європейська комісія оголосила про громадські консультації зі створення експертної групи високого рівня із протидії дезінформації. Метою роботи групи є опрацювання стратегії ЄС із протидії фейковим новинам, яка буде представлена навесні 2018 року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
PV Magazine
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду