Єврокомісія запропонувала план дій для протидії онлайн-дезінформації

Єврокомісія запропонувала план дій для протидії онлайн-дезінформації

14:44,
26 Квітня 2018
2583

Єврокомісія запропонувала план дій для протидії онлайн-дезінформації

14:44,
26 Квітня 2018
2583
Єврокомісія запропонувала план дій для протидії онлайн-дезінформації
Єврокомісія запропонувала план дій для протидії онлайн-дезінформації
Автори:
В Європейській комісії представили план дій із протидії онлайн-дезінформації, а також констатували, що незахищеність громадян від неї є викликом для Європи.
Про це йдеться в оприлюдненій 26 квітня доповіді Єврокомісії стосовно європейського підходу з протидії онлайн дезінформації. 
 
«Дезінформація знижує довіру до інституцій, традиційних та цифрових медіа, а також завдає шкоди нашим демократіям, ускладнюючи можливості громадян приймати обґрунтовані рішення. Це може поляризувати дебати, створювати або поглиблювати напруженість у суспільстві та підривати виборчі системи, і, таким чином, мати ширший вплив на європейську безпеку», – йдеться в прес-релізі Єврокомісії про вихід доповіді.
 
У Єврокомісії також констатували незахищеність громадян перед великим обсягом дезінформації.
 
«Дезінформаційні кампанії з боку третіх країн можуть бути складовою гібридних загроз внутрішній безпеці, включаючи виборчій процес, зокрема, й у комплексі з кібератаками. Наприклад, воєнна доктрина Росії прямо визнає інформаційну війну як одну з її складових», – зазначається в доповіді.
 
Інституція пропонує країнам-членам дотримуватися Кодексу практики (Code of Practice)  щодо дезінформації.
 
Як повідомляє «Європейська правда», до липня онлайн-платформи повинні розробити та застосовувати загальний практичний кодекс з метою:

- забезпечення прозорості щодо рекламного вмісту, зокрема політичної реклами, а також обмеження параметрів таргетування для політичної реклами та зменшення виплат для тих, хто розміщує дезинформацію;

- забезпечення більшої ясності щодо функціонування алгоритмів та забезпечення сторонньої перевірки;

- полегшення доступу користувачам до різних джерел новин, що представляють альтернативні точки зору;

- впровадження заходів щодо виявлення та закриття фейкових облікових записів та вирішення проблеми автоматичних ботів;

- надання фахівцям, науковцям та державним органам можливості постійно стежити за дезінформацією в інтернеті;

Єврокомісія також пропонує створити незалежну Європейську мережу факт-чекерів та Європейської онлайн-платформу з дезінформації для підтримки мережі факт-чекерів та наукових дослідників із збору та аналізу транскордонних даних, а також доступу до даних ЄС.

Європейська комісія наголошує на важливості розвитку в населення медіаграмотності й зокрема формування критичного мислення.

Комісія оголосила, що започаткує Європейський тиждень медіаграмотності, покликаний посилити транскордонне співробітництво між організаціями в цій сфері, й наголосити на важливості медіаграмотності та цифрової грамотності.

Крім того, Єврокомісія також закликає країни підтримувати якісну журналістику. Це дозволить створювати плюралістичне, різноманітне і стійке медіа-середовище.

Нагадаємо, в березні Євразійський центр Атлантичної ради (AtlanticCouncil) поширив рекомендації з питань захисту демократичних суспільств від дезінформації. Документ створено за підсумками обговорення понад 100 експертів із десятків країн світу – вчених, журналістів, урядовців, активістів, аналітиків та представників Facebook іTwitter. MediaSapiens публікував його основні тези, зокрема щодо рішень для урядів, ІТ-компаній, а також потребу створення Коаліції протидії дезінформації.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ec.europa.eu
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду