Єврокомісари представили план протидії дезінформації Росії

Єврокомісари представили план протидії дезінформації Росії

16:20,
5 Грудня 2018
2671

Єврокомісари представили план протидії дезінформації Росії

16:20,
5 Грудня 2018
2671
Єврокомісари представили план протидії дезінформації Росії
Єврокомісари представили план протидії дезінформації Росії
Автори:
5 грудня єврокомісари представили план протидії дезінформації, покликаний захистити вибори в Європі від можливого втручання.

Як повідомляє DW, у Брюсселі остерігаються в першу чергу кампаній поширення фейків Росією. 

Одним з чотирьох доповідачів щодо плану протидії віце-президент Єврокомісії з єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп.

Підготовку плану зумовило бажання захистити громадян від спроб втручання вибори до Європарламенту в травні 2019 року та низки виборів у країнах ЄС у 2020 році.

«Ми повинні бути єдиними, а також об'єднати наші зусилля для захисту нашої демократії проти дезінформації. Ми бачили спроби втручання у вибори та референдуми, і докази вказують на Росію як основне джерело цих кампаній» заявив пан Ансіп.

Для протидії політиці РФ з поширення фейків Євросоюз у 2015 році створив робочу групу зі стратегічних комунікацій. Представлений сьогодні план передбачає збільшення її бюджету з 1,9 мільйона євро цього року до 5 мільйонів євро наступного року. Упродовж двох років персонал, який займається протидією дезінформації, планують збільшити на 50-55 осіб. Для порівняння, зараз у робочій групі «Схід» на умовах повної зайнятості працюють 14 людей.

«Це допоможе використовувати нові засоби і технології для боротьби з дезінформацією», – цитує віце-президента Єврокомісії «Радіо свобода». Андрус Ансіп зауважив, що це незначна сума, якщо порівнювати з Росією, яка витрачає на медіа, що поширюють дезінформацію, 1,1 мільярда євро щороку.

«Наша мета не полягає у створенні чогось подібного до того, що вже є в Росії – машини пропаганди в ЄС. Ми хочемо визначати, звідки йде дезінформація та зупиняти її, оприлюднюючи факти. Для цього ми маємо краще обмінюватися інформацією між підрозділами, які вже це роблять в кожній із країн ЄС. Але якби це залежало тільки від мене, то я б виділив не 5, а 50 мільйонів», – заявив представник виконавчого органу ЄС.

Єврокомісари переконані, що для боротьби з дезінформацією потрібні спільні, об’єднані зусилля й кожна з держав-членів має інвестувати в цю справу – грошима, персоналом чи розумними технологіями. 

Крім того, в березні 2019 року повинна запрацювати «Система швидкого попередження», що працюватиме на всій території ЄС. Вона, за словами пана Ансіпа, буде «швидко реагувати на фейки правдивими фактами»

«Вона протидіятиме дезінформації твердими фактами, допоможе обмінам та оцінкам даних розвідки. Надаватимуться кращі та численніші аналізи загроз», – пояснив віце-президент Єврокомісії, додаючи, що «дезінформація є частиною воєнної доктрини Росії та її стратегії з розділення й послаблення Заходу».

Представництва ЄС у сусідніх країнах і насамперед держави колишнього СРСР отримають необхідні інструменти для аналізу даних і також будуть посилені.

У нинішньому плані зазначається також, що Єврокомісія очікує від онлайн-платформ виконання своїх зобов'язань. Йдеться, зокрема, про забезпечення прозорості публікації політичної реклами, закриття фейкових акаунтів і маркування повідомлень, які поширюють боти. Починаючи з січня, цифрові компанії повинні будуть публікувати щомісячні звіти про виконання своїх зобов'язань.

Нагадаємо, в квітні в Європейській комісії також представили план дій із протидії онлайн-дезінформації. Вона запропонувала країнам-членам дотримуватися Кодексу практики (Code of Practice)  щодо дезінформації.

У серпні стало відомо, що  ЄС готує законопроект про видалення екстремістського контенту онлайн.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
epl.delfi.ee
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду