У Франції ухвалили закон, що дозволяє поліції віддалено вмикати камери на телефонах громадян
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Франції ухвалили закон, що дозволяє поліції віддалено вмикати камери на телефонах громадян
У Франції парламент ухвалив законопроєкт, який дозволятиме поліції отримувати віддалений доступ до камер, мікрофонів та GPS на мобільних телефонах та інших пристроях підозрюваних. Цю норму застосовуватимуть лише у кримінальних розслідуваннях, де за скоєння злочину підозрюваним може загрожувати покарання від п'яти років ув'язнення, повідомило видання Le Monde.
Французи критикували цей законопроєкт, називаючи його «хартією стеження», яка відкриває поліції безперешкодний доступ до місцеперебування громадян.
Під час обговорення законопроєкту міністр юстиції Ерік Дюпон-Моретті заявив, що нове положення стосуватиметься обмеженого кола осіб: йдеться про кілька десятків справ на рік. Під час парламентських дебатів до законопроєкту внесли уточнення, що вимагає від правоохоронців звертатися до суду по дозвіл на стеження, що плануєтья проводити відповідно до норм цього закону. Також тривалість такого стеження обмежили терміном у шість місяців.
Крім цього, парламентарі передбачили, що норми цього закону не можуть поширюватися на представників таких чутливих професій, як лікарі, журналісти, юристи, судді та депутати.
Прийняття нового закону відбулося на тлі протестів у Франції, спричинених загибеллю підлітка, застреленого поліцейським. Протести охопили всю країну, а президент Макрон погрожує закриттям соціальних мереж, стверджуючи, що протестувальники використовують їх для організації заворушень.
Президент Франції Емманюель Макрон закликав технологічні компанії видаляти насильницький контент і надавати правоохоронним органам інформацію про протестувальників, які використовують соцмережі для заклику до заворушень.
Фото: Getty Images