ФБР знешкодило провідну російську кібершпигунську програму
У США Федеральне бюро розслідувань заявило, що виявило та знешкодило шкідливе програмне забезпечення Snake, яке використовується Федеральною службою безпеки Росії. Про це повідомило Reuters.
У відомстві зазначили, що програмне забезпечення було використане проти комп'ютерів американських користувачів, проте кількість заражених пристроїв не розголошується.
Чиновники США вважають знешкоджене програмне забезпечення однією з провідних російських програм кібершпигунства. Вашингтон очікує, що проведена ФБР операція «викорінить його з віртуального поля бою».
Один із високопосадовців сказав журналістам, що за шкідливою програмою Snake стоїть відома хакерська група Turla, яка є однією з найдосвідченіших хакерських команд, вивчених спільнотою дослідників безпеки.
Високопосадовець з ФБР зазначив, що ця група протягом двох десятиліть діяла проти різноманітних цілей НАТО, урядових установ США і технологічних компаній.
«Вони залишалися в тіні, зосередившись на скритності та оперативній безпеці. Вони — одна з найскладніших цілей, які ми маємо», — повідомив віцепрезидент з аналізу загроз компанії з кібербезпеки Mandian Джон Халтквіст.
Зрив шкідливого програмного забезпечення Turla's Snake назвали «операцією "Медуза"». ФБР та його партнери визначили, де в інтернеті було розгорнуто хакерський інструмент, і створили унікальне програмне «корисне навантаження», щоб порушити інфраструктуру хакерів.
Нагадаємо, Джо Байден наприкінці березня продовжив режим надзвичайного стану в США через загрози в кіберпросторі.
Додамо, у лютому сайт штаб-квартири Сил спеціальних операцій НАТО зазнав атаки російської кібергрупи Killnet.
Фото: Unsplash