Хакери виявили, що Лукашенко, ймовірно, підробляв тести на ковід перед зустрічами з Путіним
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Хакери виявили, що Лукашенко, ймовірно, підробляв тести на ковід перед зустрічами з Путіним
Білоруські хакери заявили, що зламали медичний центр управління справами самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Документи, які роздобули хакери, свідчать, що Лукашенко, ймовірно, міг підробляти ПЛР-тести на коронавірус перед зустрічами з президентом Росії Володимиром Путіним.
Як повідомляють російське видання Meduza та білоруське видання «Зеркало», білоруські хакери, які називають себе «Об'єднаним штабом опору», виклали у відкритий доступ понад 70 електронних довідок про ПЛР-тестування на коронавірус на ім'я Олександра Лукашенка та його сина Миколи.
Білоруське видання «Зеркало» вважає документи справжніми. Кожен файл містить QR-код, який переводить на офіційний сайт медцентру управління справами Лукашенка, де показано таку саму довідку.
Майже всі вони були видані перед зустрічами Лукашенка з Путіним в період із квітня 2021-го до кінця грудня 2022 року. Довідки видавали також на ім'я сина Лукашенка, з чого, як пише видання, можна зробити висновок, що батько брав його із собою на більшість зустрічей з Путіним, хоча офіційно про це не повідомляли.
Водночас, як пише видання, аналіз документів засвідчує, що довідки містять низку нестиковок. Зокрема, у результатах тестів Лукашенка трапляються два різні номери паспорта, а в тестах його сина Миколи – три, причому один із них збігається з номером паспорта, зазначеним у довідках його батька.
Крім того, Олександр і Микола Лукашенки кілька разів отримували довідки в один день і час. У багатьох довідках також збігаються час тестування і час видачі довідки, хоча для отримання результату ПЛР-тесту потрібен певний проміжок часу. Як мінімум в одному документі дата видачі довідки випереджає дату проведення тестування.
На підставі цієї інформації «Об'єднаний штаб опору» припускає, що насправді Лукашенко міг не здавати ПЛР-тести, результати яких зазначені у виданих йому довідках.
Нагадаємо, у липні білоруські кіберпартизани оприлюднили особисті дані 33 найманців приватної військової компанії «Вагнер», що фігурують у гучній справі про зрив спецоперації СБУ у 2020 році.
У жовтні білоруський суд присудив 10 років колонії білоруському політв’язню Денису Сальмановичу, якого називають «головним візуальним редактором» роликів руху «кіберпартизанів» «Спротив» («Супраціў»).
В листопаді 2021 року Верховний суд Білорусі визнав «терористичною організацією» об'єднання «Спротив», до якого входять угруповання «Кіберпартизани», «Дружини Народної Самооборони» та «Лелеки летять». За твердженням прокуратури, ним керують двоє громадян Білорусі, які проживають у США.
Фото: Vecherka Photo / Flickr