Держспецзв’язку попередило про кібернебезпеку в День Незалежності

Держспецзв’язку попередило про кібернебезпеку в День Незалежності

19:32,
22 Серпня 2022
1676

Держспецзв’язку попередило про кібернебезпеку в День Незалежності

19:32,
22 Серпня 2022
1676
Держспецзв’язку попередило про кібернебезпеку в День Незалежності
Держспецзв’язку попередило про кібернебезпеку в День Незалежності
В зоні підвищеного ризику – держслужбовці, військові, працівники критичної інфраструктури, але постраждати від кібератак може кожен.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила, що очікується посилення кібератак з боку окупантів напередодні та в день відзначення Дня Незалежності та надала поради, як убезпечитись:

 • Терміново змініть усі слабкі паролі до важливих облікових записів, якщо використовували такі досі. Змініть паролі також у тому випадку, якщо протягом тривалого часу цього не робили. Перевірити паролі та поштові адреси на предмет витоку можна на сайті https://haveibeenpwned.com/
 • Встановіть усі необхідні оновлення програм на комп’ютері та у смартфоні.
 • Проскануйте пристрої за допомогою антивірусів. Обов’язково встановіть антивірус, якщо досі цього не зробили.
 • Видаліть усі зламані піратські програми, які встановлювали раніше – вони можуть містити вразливості та становити небезпеку для комп’ютера.
 • Видаліть російські програми, якщо досі такими користуєтеся.
 • Зробіть резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити у разі втрати.
 • Налаштуйте, де можливо, двофакторну автентифікацію
 • Не завантажуйте файлів із невідомих, сумнівних джерел.
 • Пам’ятайте, що посилання на фішингові сайти можуть бути “замасковані” під привітання зі святом. Не переходьте за посиланнями, отриманими від незнайомців та навіть від друзів.
 • Звертайте особливу увагу на e-mail, адже часто хакери атакують саме за допомогою розсилання небезпечних електронних листів із “гарячими” темами (про такі випадки можна прочитати на сайті Урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA
 • Зауважте, що зловмисники можуть імітувати представників держорганів. Звертайте увагу на адресу відправника, вміст листа. Не переходьте за підозрілими посиланнями і не відкривайте вкладень.
 • Не розголошуйте і не публікуйте персональних даних та важливої інформації про себе (паролів, номерів телефонів, пін-кодів тощо).
 • Довіряйте тільки інформації з офіційних та перевірених джерел. Якщо бачите інформацію про «матеріальну допомогу до Дня Незалежності», «додаткові виплати до свята» або інші подібні обіцянки, обов’язково перевірте це на офіційних ресурсах органів влади. Часто за схожими повідомленнями ховаються фішингові атаки. Не беріть участі в опитуваннях, де вимагають надати конфіденційну інформацію або секретні фінансові дані (пін-код до картки, CVV-код тощо).
 • Якщо завантажили небезпечний файл на робочому комп’ютері, повідомте про це службу інформаційної безпеки. Про кіберінциденти можна також повідомляти кіберполіцію  та CERT-UA.

Нагадаємо, що раніше Держспецзв’язку розповідав, як зрозуміти, що гаджет зламано та як перевірити безпечність вебсайту.

Фото: cip.gov.ua

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду