Кібербезпека українців під час війни: як перевірити безпечність вебсайту
Кібербезпека українців під час війни: як перевірити безпечність вебсайту
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) надала поради щодо безпечного використання інтернет-простору.
Перевірити безпечність сайту можна за кількома критеріями:
1. Зверніть увагу на те, який протокол використовує сайт.
- Https – надійний, забезпечує захищене з’єднання, конфіденційність інформації за допомогою шифрування.
- Http – ненадійний.
2. Зазвичай ліворуч від вебадреси за допомогою спеціальних позначок розміщено статус безпеки сайту.
- Значок у вигляді закритого замочка в адресному рядку браузера у більшості випадків свідчить про безпечність з’єднання і вказує на те, що використовується SSL-сертифікат безпеки.
- Знак оклику замість замочка вказує на те, що з’єднання незахищене, а відвідування такого сайту може бути небезпечним.
3. Часто зловмисні сайти маскуються під сторінки офіційних органів, компаній, інтернет-магазинів тощо. Потрібно звертати увагу на правильність написання назви вебсторінки. Різниця може бути лише в одну літеру чи знак. Якщо наповнення вебресурсу викликає сумніви навіть за наявності певних знаків безпеки, краще утриматися від введення на ньому будь-яких персональних даних та не завантажувати звідти файли.
4. Надійні сайти зазвичай мають розділ політики конфіденційності щодо використання даних користувачів. Не шкодуйте часу і ознайомтеся із викладеною там інформацією.
До категорії небезпечних вебсайтів належать ті ресурси, які поширюють шкідливе програмне забезпечення, шахрайську інформацію, а також здійснюють несанкціонований збір конфіденційних даних користувачів.
Раніше «Media Sapiens» розповідав, як зрозуміти, що гаджет зламано.
Фото: Tranmautritam/ Рexels