СБУ викрила ботоферму, через яку поширювали фейки про COVID-19
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
СБУ викрила ботоферму, через яку поширювали фейки про COVID-19
Про затримку зловмисників повідомляє пресслужба відомства. Там зазначили, що діяльністю ботоферми керували з Російської Федерації, а обладнання організатори розгорнули прямо в одному з бізнес-центрів Дніпра.
Правоохоронці встановили, що так звані працівники ботоферми створювали та керували обліковими записами в соцмережах, які нібито належали громадянам України, хоча, насправді, використовували фейкові персональні дані. Потужність «ферми» – понад 5 тисяч ботів.
«Відповідне телекомунікаційне обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення організатори придбали через заборонені в Україні російські небанківські платіжні системи. Вони використовували також SIM-картки українських операторів зв’язку та proxy-сервери вітчизняного сегменту інтернет. Аналіз контенту, який поширювала ботоферма, виявив публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади», - йдеться у повідомленні.
Крім того, боти поширювали фейки про ситуацію в Україні через пандемію COVID-19.
Слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу України. Під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області проведено обшуки та вилучено обладнання, яке використовували зловмисники. Триває слідство.
Повідомляється також, що з початку карантину СБУ викрила дві керовані з РФ ботоферми у Києві та у Дніпрі. Діяльність 7 інтернет-агітаторів розслідується у межах кримінальних проваджень, розпочатих слідчими СБУ за статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про писав про 7 способів уникнути фейків під час пандемії коронавірусу.
Також немало ЗМІ поширили фейк про «першу смерть від нового хантавірусу» в Китаї.
Фото: СБУ