Російські хакери атакували американські аналітичні центри у Європі  

Російські хакери атакували американські аналітичні центри у Європі  

13:02,
20 Лютого 2019
2451

Російські хакери атакували американські аналітичні центри у Європі  

13:02,
20 Лютого 2019
2451
Російські хакери атакували американські аналітичні центри у Європі  
Російські хакери атакували американські аналітичні центри у Європі  
Хакерська група, яку пов’язують з російською військовою розвідкою, атакувала європейські офіси двох американських аналітичних центрів.

Про це у вівторок, 19 лютого, повідомив офіційний блог компанії Microsoft.

З вересня по грудень 2018 року кіберзлочинці атакували 104 акаунти, що належать співробітникам аналітичних центрів і некомерційних організацій, розташованих в Бельгії, Франції, Німеччині, Польщі, Румунії та Сербії. Серед них  —  Німецьке товариство зовнішньої політики, а також європейське відділення Інституту Аспена і Німецького фонду Маршалла. За словами спеціалістів Microsoft, вони швидко повідомили організації про кібернапади та вжили низку заходів для захисту їхніх акаунтів, томи організації не зазнали важких втрат.

"Ці напади не обмежуються лише компаніями, а часто поширюються на аналітичні центри й некомерційні організації, що працюють на теми, пов'язані з демократією, виборчою цілісністю і державною політикою, і які часто контактують з урядовцями",  —  сказав Том Берт (Tom Burt), віце-президент Microsoft з довіри та безпеки клієнтів.

Компанія підозрює в атаках хакерську групу Strontium, також відому як Fancy Bear. Вона уже неодноразово нападала на сайти американських установ.

"Зловмисники в більшості випадків створюють шкідливі URL-адреси та підробні адреси електронної пошти, які виглядають справжніми",  —  написав Берт у повідомленні Microsoft.

Нагадаємо, що у серпні минулого року Microsoft заявила, що Fancy Bear вчинила кібернапад на сенат США, а минулого місяця у CNN повідомили, що та ж сама хакерська група готується атакувати Центр стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

У листопаді 2018 року Fancy Bear атакувала й українські медіа. Щонайменше чотири українські правозахисні, медійні та антикорупційні організації повідомили про спроби кібератаки на їх працівників.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Axios
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду