Мережі уряду ФРН атакували хакери, ймовірно, з Росії, – ЗМІ

Мережі уряду ФРН атакували хакери, ймовірно, з Росії, – ЗМІ

15:32,
1 Березня 2018
1932

Мережі уряду ФРН атакували хакери, ймовірно, з Росії, – ЗМІ

15:32,
1 Березня 2018
1932
Мережі уряду ФРН атакували хакери, ймовірно, з Росії, – ЗМІ
Мережі уряду ФРН атакували хакери, ймовірно, з Росії, – ЗМІ
Автори:
28 лютого стало відомо, що інформаційна мережа уряду Німеччини зазнала хакерських атак.

Ймовірно, це хакери групи APT28 (або Fancy Bears), яку пов'язують з Росією, повідомляє DW з посиланням на джерела у безпекових колах агентства dpa.

ЗМІ повідомили, що зловмисники могли мати доступ до мережі протягом усього минулого року. Наразі ведеться розслідування, які дані отримати вони могли отримати.

За даними джерел, атака відбулася на «Інформаційну мережу Берлін-Бонн» (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом. Сервери, на які була здійснена атака, вважалися особливо надійно захищеними від нападів ззовні.

У міністерстві внутрішніх справ Німеччини підтвердили факт кібернападу, але заявили, що ситуація перебуває під контролем та розслідується відповідними органами країни. Інформацію щодо причетності саме групи APT28 речник міністерства відмовився коментувати.

ІТ-експерти країн Заходу пов'язують угруповання APT28 з Росією, але однозначні докази участі саме росіян поки відсутні. 

Як пише DW, 1 березня депутати німецького Бундестагу зажадали від федерального уряду пояснень щодо вторгнення у цифрові мережі уряду. Профільний комітет парламенту анонсував спеціальне засідання для обговорення ситуації із представниками міністерств внутрішніх справ, оборони та закордонних справ ФРН, а також держслужб з питань цифрової безпеки.

«Успішна кібератака чітко вказує, що цифрові мережі уряду недостатньо захищені. Позаяк ці дані надважливі, така ситуація є неприйнятною», – наголосив речник комітету Мануель Геферлін (Manuel Höferlin). 

Речник з питань IT фракції соціал-демократів Єнс Ціммерманн (Jens Zimmermann) у Twitter закликав федеральний уряд надати Бундестагу повну інформацію щодо кібератак. Заступник глави фракції Зелених Константін фон Нотц (Konstantin von Notz) заявив, що чекає роз'яснень, які дані опинилися під атакою і «наскільки погана ситуація з ІТ-безпекою в країні».

Нагадаємо, у лютому Сполучені Штати і Британія звинуватили Росію поширенні вірусу-вимагача NotPetya в червні 2017 року. Цей вірус порушив діяльність компаній по всій Європі, головним чином в Україні. У РФ відкидають ці звинувачення.

А міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн заявила, що кібератаки є найбільшою загрозою для глобальної стабільності.

Пізніше Генеральний секретар Організації Об'єднаних націй (ООН) Антоніу Ґутерріш (Antonio Guterresas) закликав до об’єднання світової спільноти для боротьби з кіберзлочинцями.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду