WikiLeaks стверджує, що ЦРУ маскувало свої віруси під «Лабораторію Касперського»
WikiLeaks стверджує, що ЦРУ маскувало свої віруси під «Лабораторію Касперського»
Сайт WikiLeaks опублікував вихідний код проекту під назвою «Вулик» (Hive). За його даними, «Вулик» маскувався під програми інших компаній, в тому числі «Лабораторії Касперського», і завантажував інформацію з вражених комп'ютерів. Навіть якщо користувачі знаходили вірус, вони не асоціювали його з ЦРУ, пише Motherboard. Спецслужби використовували сторонні й нічим непримітні домени та сервери, аби не викликати підозри.
«Hive забезпечує платформу для цілого ряду шкідливих програм ЦРУ, які відправляють інформацію на сервер спецслужб і отримують нові інструкції від операторів ЦРУ», - пише WikiLeaks. Сайт також написав про принаймні три випадки, коли ЦРУ маскувалося під програми «Лабораторії Касперського». Компанія поки офіційно ніяк не прокоментувала цю заяву, але її засновник Євген Касперський написав у Twitter, що у Лабораторії вивчили дані, опубліковані WikiLeaks, й що випущені ЦРУ сертифікати є підробленими. «Наші клієнти, персональні ключі та сервіси є безпечними та захищеними», - підкреслив він.
Як раніше писав MediaSapiens, у вересні Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило федеральним компаніям користуватися програмним забезпеченням Kaspersky Lab, остерігаючись її можливих зв’язків з російською розвідкою. Також нещодавно «Лабораторія Касперського» зізналася у тому, що випадково зкопіювала дані розвідки США.
Що стосується сайту WikiLeaks, то раніше цього року сайт опублікував порцію секретних документів, які вказують на те, що ЦРУ розробило спосіб злому iPhone і навчилося безслідно заражати MacBook вірусами. Після цього зливу ЦРУ назвало Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальною службою», на яку має вплив у тому числі Росія.