У США назвали можливих творців вірусу WannaCry

У США назвали можливих творців вірусу WannaCry

15:21,
29 Травня 2017
1892

У США назвали можливих творців вірусу WannaCry

15:21,
29 Травня 2017
1892
У США назвали можливих творців вірусу WannaCry
У США назвали можливих творців вірусу WannaCry
Автори:
Автори вірусу WannaCry, що заразив комп'ютери в 150 країнах, ймовірно, є вихідцями з південноазіатських країн.

Про це пише South China Morning Post з посиланням на американську розвідку.

До такого висновку, за даними видання, прийшли фахівці, які провели лінгвістичну експертизу шкідливого програмного забезпечення. За їх припущенням, воно було написано китайськомовними людьми з південними діалектами.

Один з використаних у первинному коді термінів характерний для південних областей Китаю, а також Гонконгу, Тайваню і Сінгапуру, відзначають дослідники. Їм також вдалося встановити, що спочатку код був написаний китайською мовою, а потім перекладений на англійську.

Фахівці стверджують, що «твердо впевнені» в своїх висновках. У попередніх звітах, заснованих на аналізі коду, припускалося, що за вірусною атакою стоять північнокорейські програмісти.

Нагадуємо, що аналітики компанії KnowBe4, яка спеціалізується на захисті від кібератак, оцінюють збиток від віруса-шифрувальника WannaCry в мільярд доларів. Експерти оцінювали збиток компаній, які постраждали від WannaCry (також відомий як WannaCrypt), враховуючи втрату даних та продуктивності, порушення бізнес-процесів та шкоду для репутації. За останніми оцінками, хакери, які поширили вірус, отримали від жертв понад 116 тисяч доларів. Всього на їх біткоін-гаманці надійшло 302 перекази.

Вірус-вимагач почав поширюватися 12 травня. Він блокує комп'ютер і вимагає 300 доларів за розблокування. Десятки тисяч заражень зареєстрували у принаймні 99 країнах. Вразливими до вірусу виявилися пристрої, які працюють під операційною системою Windows. Про ранню версію вірусу WannaCrypt було відомо ще в лютому 2017 року. Компанія Microsoft закрила вразливість, яку використовує вірус, в березні та опублікувала заклик до користувачів оновити систему. Схоже, що пристрої, які були вражені WannaCrypt, не були оновлені. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
BGR
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду