Сенат США ініціює посилення боротьби з кіберзагрозами
Про це повідомляє американське видання The Hill.
Текст документа був оприлюднений в середу.
«Міністерство внутрішньої безпеки має мандат на захист домену .gov (що використовується установами державної адміністрації США), але має дуже обмежені повноваження для цього», - зазначила сенатор від Республіканської партії Сьюзан Коллінз, яка є одним із авторів законопроекту.
Документ має на меті замінити діючі законодавчі норми, ухвалені 12 років тому, та посилює роль Міністерства внутрішньої безпеки в захисті державних мереж та веб-сайтів. Зокрема, міністерство розширить свої повноваження щодо контролю за безпекою комп'ютерних систем федеральних установ, а також моніторингу їхньої роботи з метою виявлення порушень у системі.
Поява нового законопроекту набуває більшої актуальності на тлі недавніх хакерських атак та злому бази даних Офісу управління персоналом США. Це те, що поставило під загрозу витоку персональні дані понад 22 мільйонів держслужбовців у Штатах.
При цьому, згідно зі звітами Міністерства внутрішньої безпеки, було відзначено високий рівень організованості атаки, а також складності застосованих алгоритмів. І хоча на неофіційному рівні підозрюється, що злом міг бути організований китайською стороною, в Білому домі поки не називають джерело небезпеки.
У зв’язку з цим в Конгресі США та адміністрації продовжують наголошувати, що кібербезпека вже давно вийшла за рамки приватного життя та загрожує національним інтересам США.
Так, минулого місяця Збройні сили США були змушені тимчасово відключити веб-сайт після того, як група хакерів з назвою «Сирійська електронна армія», зламала його.