Вісім американських газет подали до суду на OpenAI і Microsoft через порушення авторських прав
Вісім американських газет подали до суду на OpenAI і Microsoft через порушення авторських прав
Вісім газет, зокрема New York Daily News, Chicago Tribune, Orlando Sentinel та San Jose Mercury News, звернулися до суду через імовірне порушення авторських прав компаніями OpenAI та Microsoft. Медіа, що належать американській Alden Global Capital, звинувачують розробників моделей штучного інтелекту ChatGPT і Copilot у використанні своїх матеріалів без дозволу та компенсації. Про це повідомляє The Verge.
Як докази правопорушення позивачі надали суду приклади розмов із чатботами ChatGPT і Copilot. У цих випадках чатботи відтворювали великі уривки статей без посилань на оригінал публікації. «Компанії, які використовують захищений авторським правом матеріал для навчання своїх моделей штучного інтелекту, повинні отримати згоду видавців на використання їх вмісту та сплачувати справедливу компенсацію за таке використання», — йдеться у зверненні до суду.
Окрім того, позивачі додали скриншоти результатів пошуку інформації в інтернеті, що здійснили чатботи на запит користувачів. Цитати зі статей були надані моделями без гіперпосилань, а подекуди містили неправдиві факти, додані чатботами через «галюцинації ШІ».
Нагадаємо, що це не перший позов до суду на OpenAI і Microsoft через порушення авторських прав. У грудні 2023 року аналогічний позов був поданий газетою New York Times. Газета заявила, що мільйони статей, опублікованих нею, використовувалися для навчання чатботів, які тепер конкурують з агентствами новин як джерело інформації. У позові сказано, що компанія проводила ліцензійні дискусії з Microsoft і OpenAI «протягом місяців», але вони «не привели до рішення». У відповідь OpenAI звинуватила NYT у зумисно неправильному використанні її чатбота ChatGPT. На думку розробника, медіа маніпулювало ChatGPT, щоб дослівно відтворити свої матеріали. В лютому 2024 року на розробників моделей ШІ подали до суду новинні сайти The Intercept, AlterNet і Raw Story. Рішень суду по цих позовах ще немає.
На відміну від NYT та інших позивачів, низка видань досягла домовленостей з OpenAI про ліцензування контенту. Зокрема, уклали угоду Financial Times, Associated Press, Axel Springer, Le Monde та Prisa Media. Угода дозволяє ChatGPT відповідати на запитання користувачів уривками статей із посиланнями на видання.