«Київстар» поновив доступ до 4G у низці областей
Телекомоператор «Київстар» відновив доступ до мобільного інтернету 4G/LTE в низці областей. Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії у фейсбуці.
«Нарешті ми можемо сказати, що LTE працює в низці областей! Так, підключення все ще триває. Враховуючи небезпеку, ми поки не можемо повідомляти точні локації. Але якщо у вас світиться позначка 4G або LTE поруч з написом Kyivstar — це воно», — зазначили в компанії.
Як повідомляється, за минулу добу «Київстару» вдалося відновити послугу міжнародного голосового роумінгу, усунути проблему з обривами дзвінків і стабілізували зв'язок у Києві.
Також фахівці компанії майже на 100% відновили послугу домашнього інтернету.
Із базових станцій мобільного зв'язку, розташованих на підконтрольній Україні території, сьогодні працюють уже понад 95%.
«Сьогодні ми продовжуємо відновлювати послуги передачі даних. Поступово, але впевнено. Так, як вимагає цього безпека», — додали у «Київстарі».
Напередодні, 14 грудня, у другій половині дня компанія почала відновлювати мобільний інтернет. Мережа домашнього інтернету відновлена на 93%.
Нагадаємо, 12 грудня в компанії «Київстар» заявили, що масштабний збій відбувся внаслідок потужної хакерської атаки. Абоненти в різних регіонах країни не могли скористатися послугами зв’язку оператора, відправити повідомлення, скористатися мобільними сервісами. У цих умовах національний роумінг виявився також недоступним.
Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на одного з національних операторів мобільного зв’язку «Київстар».
Про свою причетність до кібератаки, яка призвела до руйнування мережевої інфраструктури українського оператора зв’язку «Київстар», заявила група російських хакерів під назвою «Солнцепьок». Спочатку ця інформація з’явилась у російських ЗМІ, а згодом її підтвердили й у Службі безпеки України. За твердженням кіберзлочинців, вони начебто заволоділи особистими даними клієнтів мобільного оператора.
У «Київстарі» заперечили інформацію про те, що хакери заволоділи особистими даними його абонентів. У компанії запевнили, що скриншоти, які публікуються в телеграм-каналах, — фальшивка, абонентська інформація та персональні дані у безпеці, системи, у яких ці дані зберігаються, не постраждали від хакерської атаки.