Фейк: У Швеції заборонили 5G на території всієї країни

Фейк: У Швеції заборонили 5G на території всієї країни

12:07,
17 Лютого 2021
1572

Фейк: У Швеції заборонили 5G на території всієї країни

12:07,
17 Лютого 2021
1572
Фейк: У Швеції заборонили 5G на території всієї країни
Фейк: У Швеції заборонили 5G на території всієї країни
Автори:
Насправді, Швеція приєдналася до країн Європи, які заборонили участь китайських компаній у розгортанні 5G з міркувань безпеки, а не заборонила мережу 5G

В мережі поширюється неправдива інформація про те, що влада Швеції начебто заборонила мережу 5G на всій території країни, поштовхом до чого буцімто стали масові протести населення через «шкідливість» частот 5G, а також «наукові дослідження» про згубний вплив частот і хвиль на здоров'я людей. Про це пише StopFake.

Автор фейкового повідомлення стверджує, що уряд Швеції нібито заборонив «5G на всій території країни і тепер Huawei і ZTE повинні будуть якомога швидше видалити всі свої антени в країні». Допис широко розповсюдився українським сегментом Facebook. У коментарях автор пише, що «любе випромінювання шкідливе для людей».

Як зазначає StopFake, який перевірив інформацію, Швеція не приймала жодного рішення щодо обмеження технології 5G, однак заборонила використання телекомунікаційного обладнання китайських компаній Huawei і ZTE в мережі 5G. 20 жовтня 2020 року Управління пошти і зв'язку Швеції PTS оголосило про недопущення Huawei і ZTE до аукціону з продажу спектра частот 3,5 ГГц і 2,3 ГГц, які мають ключове значення для розгортання 5G. В аукціоні братимуть участь чотири шведські компанії - Hi3G Access, Net4Mobility, Telia Sverige і Teracom. Окрім цього, до 1 січня 2025 року використання продуктів Huawei і ZTE у відповідних діапазонах частот має бути припинене.

США з 2018 року закликають союзників відмовитися від продуктів Huawei в зв'язку з небезпекою, що пов’язана із можливим втручанням Китаю в мережі 5G. У числі ризиків називають кібератаки, шпигунство, військовий вплив і зовнішньополітичне втручання. В липні 2020 року Британія вирішила повністю вилучити обладнання Huawei зі своєї мережі 5G до 2027 року. У листопаді того ж року уряд країни оголосив про плани запровадити великі штрафи за порушення заборони на використання китайського обладнання. Повний список країн, які відмовились від послуг китайських техногігантів, є на сайті Reuters.

Раніше MediaSapiens повідомляв, що нова теорія змови, яка пов’язує поширення COVID-19 із вишками 5G, – один з найхимерніших прикладів дезінформації.

Фото: Root Nation

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Щоб додавати коментарі потрібно Авторизуватись.
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду