Проект цензурованого пошуковика для Китаю відклали. Що говорив керівник Google у Конгресі США?
Проект цензурованого пошуковика для Китаю відклали. Що говорив керівник Google у Конгресі США?
Як пише The Verge, під час дискусій Google часто звинувачували в упередженому ставленні до консерваторів та у маніпулюванні з видачею результатів.
«Це неможливо, щоб якась особа чи група працівників маніпулювала пошуком», — заперечив Сундар Пічаї.
Утім питання поверталися знову до видачі світлин Дональда Трампа на запит «ідіот». Такий взаємозв’язок у пошуковику помітили раніше цього року, а явище називається Google-бомбардуванням. Зараз користувачі зазвичай отримують у відповідь новини про цю історію.
Результати пошуку зображень за запитом "idiot"
Окремо американські законодавці зупинилися на питанні збору даних та тому, як Google збирає інформацію про геолокацію. Також торкнулися питання витоку даних у Google+. Це обговорювалося у контексті можливості ухвалення єдиного закону щодо захисту даних, який подібний до закону GDPR у Євросоюзі.
Також у Конгресі зачепили питання протестів у компанії, які пройшли нещодавно. Вони стосувалися великих виплат тим, кого звільнили з Google через сексуальні домагання. Зрештою, компанія таки переглянула свою політику щодо цього питання.
Щодо проекту Dragongly, цензурованого пошуковика для Китаю, Сундар Пічаї відповів, що робота з його розробки була лише дослідницькою і поки немає планів з його реального запуску. Раніше видання The Intercept публікувало внутрішню переписку Google, яка показала, що у компанії було багато суперечок з цього проекту.
«Це наш обов’язок досліджувати це питання, — каже Пічаї. — Ми будемо приймати дуже обдумані рішення і просуватись далі, якщо нам вдасться».
Нагадаємо, «Детектор медіа» вже повідомляв, що соціальну мережу Google+ закриють раніше через витік даних понад 52 млн користувачів.