Співробітники Google змусили керівництво розповісти про пошуковик для Китаю

Співробітники Google змусили керівництво розповісти про пошуковик для Китаю

16:35,
17 Серпня 2018
2138

Співробітники Google змусили керівництво розповісти про пошуковик для Китаю

16:35,
17 Серпня 2018
2138
Співробітники Google змусили керівництво розповісти про пошуковик для Китаю
Співробітники Google змусили керівництво розповісти про пошуковик для Китаю
Автори:
Понад тисячу співробітників Google підписали відкритий лист до керівництва, у якому виступили проти розробки пошуковика для китайського ринку, що буде цензурувати контент.

Про це повідомляє The New York Times.

Нагадаємо, на початку серпня стало відомо про роботу компанії над проектом, який отримав назву Dragonfly — мобільного пошуковика для Китаю, який буде цензурувати, який контент показувати користувачу. Вісім років тому компанія Google публічно пішла з китайського ринку на знак протесту проти цензури та хакерських атак з боку влади.

Підписанти листа переконані, що проект Dragonfly є сумнівним через «моральні та етичні питання». «Нам потрібно більше прозорості, місце за столом і прихильність зрозумілим і відкритим процесам. Співробітники повинні знати, що вони створюють», — йдеться в листі.

Працівники попросили керівництво Google дозволити рядовим співробітникам брати участь в обговоренні етичної складової проекту та залучати до оцінки спірних аспектів зовнішніх фахівців, публікувати результати цієї оцінки й бути «більш прозорою» в прийнятті рішень.

16 серпня Google провела щотижневі збори, де зайшла мова й про Dragonfly. У них взяли участь генеральний директор компанії Сундар Пічаї і її співзасновник Сергій Брін.

Видання Bloomberg дізналося від своїх джерел, що пан Пічаї сказав, що проект Dragonfly перебуває на ранній стадії. Він зазначив, що до запуску готового пошукового сервісу в Китаї «ще дуже далеко» і поки немає ніякої ясності, наскільки це взагалі можливо. За словами гендиректора, іноді не виходить бути повністю прозорими, особливо на ранніх етапах, коли команди тільки обговорюють різні варіанти. 

«Заявлена нами місія полягає в організації інформації у світі, — сказав Сундар Пінчаї. — Населення Китаю становить п'яту частину населення світу. Я думаю, що виходячи з нашої місії, ми маємо серйозно замислитися про те, як робити більше в Китаї. Я щиро вірю, що ми маємо позитивний вплив, залучаючи людей з усього світу, і я не бачу причин, чому це це має бути інакше в Китаї».

Сергій Брін зазначив, що дізнався про існування Dragonfly тільки через галас довкола проекту. «Гуглери (співробітники Google. — MS) повинні пишатися своєю роботою, а не відчувати, що вона суперечить їхнім життєвим принципам», — зазначив пан Брін, повідомляє The Verge.

Як писав MediaSapiens, у квітні понад три тисячі працівників Google підписали відкритий лист до керівництва корпорації, в якому вимагали відмовитися від участі в програмі з розробки штучного інтелекту для бойових безпілотників Maven на замолення Міністерства оборони США.

Коаліція технічних працівників (Tech Workers Coalition) запустила петицію з вимогою до Google відмовитися від роботи над Maven. Крім того, понад 90 науково-дослідних працівників у сфері штучного інтелекту, етики та інформатики поширил з таким же закликом.

У травні близько десятка працівників Google вирішили звільнитися на знак протесту проти участі компанії у військовій програмі Міністерства оборони США.

А в червні стало відомо, що Google закриє проект Maven.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
fossbytes.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду