Android може стати платним через вимоги ЄС

Android може стати платним через вимоги ЄС

14:15,
19 Липня 2018
2046

Android може стати платним через вимоги ЄС

14:15,
19 Липня 2018
2046
Android може стати платним через вимоги ЄС
Android може стати платним через вимоги ЄС
Автори:
Генеральний директор Google Inc. Сундар Пічаї написав блог, у якому наголосив, що вимога від ЄС роз’єднати пошукові додатки та Chrome із Android може загрожувати безкоштовній бізнес-моделі операційної системи.

Про це пише The Verge. Пічаї підкреслює, що типовий користувач Android «встановить близько 50 додатків» і може легко видалити попередньо встановлені програми. Але якщо Google не зможе встановлювати власні програми, це заважатиме екосистемі Android.

«Якщо виробники телефонів і оператори мобільної мережі не зможуть включити наші програми у своєму широкому діапазоні пристроїв, це заважатиме балансу екосистеми Android», — каже він. Пічаї натакає, що  Пічаї, безкоштовна бізнес-модель Android спирався на цей пакет програм.

MediaSapiens писав, що нещодавно Європейська комісія призначила Google рекордний штраф у $5 мільярдів. Компанію звинуватили в тому, що вона «позбавила європейських користувачів права відчути переваги ефективної конкуренції у важливій мобільній сфері». Причиною цього рішення є, зокрема вимога до виробників смартфонів встановлювати програми від Google: браузер Chrome та пошуковика.

«Поки що бізнес-модель Android передбачала, що ми не беремо гроші з виробників телефонів за нашу технологію. Але ми стурбовані тим, що сьогоднішнє рішення похитне цей ретельний баланс, який ми зробили в Android. Це тривожний сигнал, який працює на користь патентованих систем, а не відкритих платформ», — пише Пічаї.

Натяки керівника Google про «ретельний баланс» бізнес-моделі можуть бути застереженням для споживачів, виробників телефонів та Європейської комісії. ЄС не висунув жодних пропозицій щодо того, яким чином Google має вирішувати порушення щодо встановленого набору програм. Очевидно, що коли виробники телефонів зможуть встановлювати свої веб-переглядачі замість Chrome і додавати пошуковики конкурентів, це може зменшити дохід Google від реклами на мобільних пристроях. А це більше 50 % рекламного доходу компанії.

Можливо, Google розгляне питання про ліцензування Android для виробників телефонів. Утім, враховуючи домінування компанії у пошуку та браузерах (частка Android на ринку телефонів Європи — 74 %), а також популярність багатьох веб-сервісів Google, попередження Пічаї більше схоже на блеф.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
iphones.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду