ms.detector.media
MediaSapiens
iphones.ru
19.07.2018 14:15
Android може стати платним через вимоги ЄС
Android може стати платним через вимоги ЄС
Генеральний директор Google Inc. Сундар Пічаї написав блог, у якому наголосив, що вимога від ЄС роз’єднати пошукові додатки та Chrome із Android може загрожувати безкоштовній бізнес-моделі операційної системи.

Про це пише The Verge. Пічаї підкреслює, що типовий користувач Android «встановить близько 50 додатків» і може легко видалити попередньо встановлені програми. Але якщо Google не зможе встановлювати власні програми, це заважатиме екосистемі Android.

«Якщо виробники телефонів і оператори мобільної мережі не зможуть включити наші програми у своєму широкому діапазоні пристроїв, це заважатиме балансу екосистеми Android», — каже він. Пічаї натакає, що  Пічаї, безкоштовна бізнес-модель Android спирався на цей пакет програм.

MediaSapiens писав, що нещодавно Європейська комісія призначила Google рекордний штраф у $5 мільярдів. Компанію звинуватили в тому, що вона «позбавила європейських користувачів права відчути переваги ефективної конкуренції у важливій мобільній сфері». Причиною цього рішення є, зокрема вимога до виробників смартфонів встановлювати програми від Google: браузер Chrome та пошуковика.

«Поки що бізнес-модель Android передбачала, що ми не беремо гроші з виробників телефонів за нашу технологію. Але ми стурбовані тим, що сьогоднішнє рішення похитне цей ретельний баланс, який ми зробили в Android. Це тривожний сигнал, який працює на користь патентованих систем, а не відкритих платформ», — пише Пічаї.

Натяки керівника Google про «ретельний баланс» бізнес-моделі можуть бути застереженням для споживачів, виробників телефонів та Європейської комісії. ЄС не висунув жодних пропозицій щодо того, яким чином Google має вирішувати порушення щодо встановленого набору програм. Очевидно, що коли виробники телефонів зможуть встановлювати свої веб-переглядачі замість Chrome і додавати пошуковики конкурентів, це може зменшити дохід Google від реклами на мобільних пристроях. А це більше 50 % рекламного доходу компанії.

Можливо, Google розгляне питання про ліцензування Android для виробників телефонів. Утім, враховуючи домінування компанії у пошуку та браузерах (частка Android на ринку телефонів Європи — 74 %), а також популярність багатьох веб-сервісів Google, попередження Пічаї більше схоже на блеф.

ms.detector.media