Uber патентує програму штучного інтелекту для визначення сп’яніння пасажира
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Uber патентує програму штучного інтелекту для визначення сп’яніння пасажира
Як повідомляє ВВС, додаток для виклику таксі зможе обробляти дані про те, наскільки точно користувач потрапляє пальцями по клавіатурі смартфона і під яким кутом його тримає.
У компанії вважають, що це допоможе вказати на «нехарактерну поведінку користувача» і дасть змогу водіям, які не хочуть возити нетверезих пасажирів, не брати в них замовлення.
Водночас критики кажуть, що це, навпаки, наражатиме на ризик користувачів Uber у вразливому стані.
За даними CNN, за останні 4 роки у США понад сотню водіїв Uber звинуватили у сексуальних домаганнях чи насильстві проти пасажирів, а 31 водія сервісу засудили, зокрема, і за зґвалтування.
Компанія регулярно звинувачували в незаконному зборі даних пасажирів. У 2014 році стало відомо, що Uber використовує програму God View, щоб відстежувати місце перебування своїх пасажирів і водіїв у реальному часі. Це збіглося у часі із витоком персональної інформації понад 100 тисяч водіїв Uber. Після цього сервісу довелося впровадити суворі заходи безпеки для захисту даних водіїв і користувачів.
Компанія зазначила, що вона «завжди шукає нових шляхів покращення досвіду користування Uber для пасажирів і водіїв».
«Ми подаємо заявки на патенти для багатьох ідей, але не всі вони, зрештою, стають реальними продуктами чи послугами», – повідомили в Uber.
Нагадаємо, торік стало відомо, що компанія Uber заплатила хакерам 100 тисяч доларів, аби вони видалили вкрадені дані 57 мільйонів і не розголошували інформацію про інцидент. Хакери атакували Uber ще у жовтні 2016 року. Зловмисники отримали доступ до імен, адрес електронної пошти та номерів мобільних телефонів 50 мільйонів користувачів Uber з різних країн світу. Також у них опинилися особисті дані семи мільйонів водіїв, включно з 600 тисячами номерів водійських прав працівників із США. Як стверджує керівництво Uber, хакери не встигли скористатися інформацією. Італія, Великобританія і Нідерланди ініціювали розслідування щодо компанії Uber через цей витік інформації громадян.
У зламі сервісу таксі підозрюють російських хакерів. Сотні користувачів Uber повідомили про те, що з них торік списали кошти за поїздки в Москві та Санкт-Петербурзі, яких вони не здійснювали.