
Україна підписала Рамкову конвенцію про штучний інтелект і права людини
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Україна підписала Рамкову конвенцію про штучний інтелект і права людини


Україна підписала Рамкову конвенцію Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Документ визначає принципи, яких держава має дотримуватися у формуванні законодавства та застосуванні ШІ-продуктів у публічному секторі: повага до людської гідності, прозорість, відсутність дискримінації, захист приватності, надійність і безпека.
Конвенцію підписали заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков і заступник Генерального секретаря Ради Європи Бьорн Берге в Страсбурзі, Франція.
Конвенція набере чинності після того, як її ратифікує Верховна Рада.
«Стандарти у сфері штучного інтелекту є питанням безпеки мільйонів українців. Скоро AI буде в “Дії” та “Мрії”, тому важливо вже визначати принципи безпечного використання цієї технології в наших продуктах. Під час формування вимог ми орієнтуємося на світові та європейські стандарти, оскільки Україна інтегрується в європейський цифровий простір», — зазначив Олександр Борняков.
Конвенцію раніше підписали 15 урядів, серед яких Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія та інші технологічні держави.
У Мінцифри повідомили, що принципи конвенції опосередковано поширюватимуться на бізнес: держава створюватиме ініціативи для приватного сектору, які допоможуть компаніям адаптувати принципи в розробку власних продуктів.
«Наприклад, Мінцифра запустить методологію HUDERIA від Ради Європи. Вона допоможе оцінювати AI-продукти на відповідність правам людини, демократії та верховенства права. Також важливо, що конвенція не поширюється на використання ШІ в обороні», — додали у відомстві.
Нагадаємо, нещодавно Мінцифра представила первинне бачення розвитку сфери штучного інтелекту в Україні. Майданчиком для тестування й масштабування технологій має стати WINWIN AI Center of Excellence.
Фото: Мінцифра