
Мінцифри оприлюднило результати цифровізації регіонів та громад за перший квартал 2025 року
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Мінцифри оприлюднило результати цифровізації регіонів та громад за перший квартал 2025 року


Мінцифри опублікувало результати Індексів цифрової трансформації регіонів та громад України за перший квартал 2025 року, дані до якого зібрали через платформу «Дія.Цифрова громада». Про це повідомили на сайті Мінцифри.
За результатами вимірювання, середній показник Індексу цифрової трансформації регіонів становить 30 балів зі 100 можливих. Серед лідерів — Дніпропетровська (43 бали), Львівська (43 бали) і Тернопільська області (42 бали).
Найвищі результати регіонів — у напрямах цифровізації публічних послуг, цифрової інфраструктури та цифрових навичок.
Натомість цифровізація територіальних громад та цифрова економіка залишаються слабшими напрямами на регіональному рівні.
Середній Індекс цифрової трансформації громад — 16 балів зі 100 можливих. Найвищі результати зафіксували у Криворізькій (62,97), Вінницькій (62,75), Тернопільській (60,35), Львівській (55,61) та Харківській (54,57) громадах.
Найкращі результати громад зафіксували в цифровізації публічних послуг та розвитку цифрових навичок, тоді як цифрова інфраструктура та економіка є найслабшими.
«Ми вперше провели вимірювання на платформі "Дія.Цифрова громада", яку створили для ефективної координації цифрової трансформації в регіонах і громадах — з можливістю відслідковувати динаміку на рівнях не лише регіонів, а й кожної громади.
Індекс цифрової трансформації дає чіткіше бачити, де вже є прогрес, а де потрібно посилити підтримку чи ухвалити державні рішення. Це новий рівень зрілості нашої цифрової трансформації», — прокоментувала заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Як свідчать результати вимірювання за перший квартал, майже 12 тисяч населених пунктів підключено до волоконно-оптичних мереж, а 23 тисячі населених пунктів забезпечені мобільним зв’язком 4G.
Крім того, серед головних результатів громад:
- 85 громад мають індустріальні парки;
- у 43% ІТ-підприємств керівниці — жінки;
- у середньому по Україні громади оцифрували свої послуги для бізнесу на рівні 10%;
- 80 тисяч лікарів, 240 тисяч учителів шкіл і 88 тисяч працівників ОМС пройшли «Цифрограм»;
- 166 громад мають інтегровану систему відеоспостереження;
- 3 300 садочків упровадили електронну сторінку із зарахування дитини до закладу;
- 1 280 лікарень ввели онлайн-запис до лікаря.
Участь у вимірюванні взяли 24 області та 939 громад. Загалом у системі зареєстровано понад 1 200 користувачів.
Детальніше з результатами цифровізації можна ознайомитися на порталі «Дія.Цифрова громада» за посиланням.
Нагадаємо, у 2024 році лідерами цифрової трансформації стали Львівська, Дніпропетровська та Одеська області, які посіли перші три позиції за Індексом цифрової трансформації регіонів.
Нещодавно Мінцифри оголосило про запуск Digital State UA — першої платформи, що представляє цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські технології, цифрові рішення й інновації змінюють країну.
Фото: Мінцифри