
Понад 70% батьків обмежують час користування цифровими пристроями для своїх дітей, — «Google Україна»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Понад 70% батьків обмежують час користування цифровими пристроями для своїх дітей, — «Google Україна»


В Україні більшість дітей віком від 5 до 8 років проводять онлайн 1–3 години на день, тоді як 79% підлітків віком 13–17 років — понад 3 години щодня. Про це свідчать результати дослідження про безпеку дітей в інтернеті в Україні, презентованого компанією «Google Україна» сьогодні, 11 лютого, у День безпечного інтернету.
Час, що діти і підлітки проводять онлайн на день
Як показало дослідження, середній вік, коли батьки дають дітям власний смартфон, становить 8 років; до цього діти зазвичай ділять пристрої з іншими членами родини. Більше половини батьків підлітків повідомили, що в їхньої дитини є комп’ютер.
Насамперед в Україні батьки дають своїм дітям телефон з підключенням до інтернету, щоб бути з ними на зв'язку в будь-який момент. Переважна більшість батьків називає цю причину незалежно від віку дітей. Також третина батьків сказали, що не хоче, щоб їхні діти відчували себе соціально ізольованими, якщо не мають смартфона.
Причини користування цифровими пристроями серед дітей і підлітків
Найбільш використовувані застосунки / вебсайти серед дітей в Україні — освітні, за ними йдуть розважальні. Українські діти також часто користуються соціальними мережами, особливо соцмережі популярні серед підлітків — 73%.
Найбільш використовувані застосунки / вебсайти серед дітей в Україні
80% опитаних батьків вважають, що безпека в інтернеті — це критично важлива тема, і стверджують, що обговорювали її зі своїми дітьми протягом останнього року, незалежно від їхнього віку.
Невимушені розмови з дітьми 53% опитаних батьків вважає найкращим способом навчити дітей цифрової безпеки. Водночас встановлення правил за допомогою технологій батьківського контролю є також ефективним способом забезпечення безпеки дитини в інтернеті, — так вважають 22% батьків.
Ефективні, на думку батьків, підходи для обговорення онлайн-безпеки
70% опитаних батьків встановлюють правила щодо часу, який діти проводять за пристроями. При цьому такі обмеження використовують 76% батьків дітей віком 5–8 років і 71% — батьки дітей від 9 до 12 років. У віці 13–17 років цей показник знижується до 64%. У випадку з підлітками встановлення обмежень є складнішим: за словами 36% батьків, їхні діти користуються пристроями без обмежень у часі.
Батьки обговорюють зі своїми дітьми широкий спектр питань безпеки. Так, 70% батьків проводили розмови щодо розуміння справжнього / підробленого контенту, в той час як конфіденційність і безпека, як правило, більше хвилюють батьків підлітків, і тому ця тема ймовірніше стає предметом обговорення. Крім того, питання невідповідного контенту стало темою для обговорення у 50% батьків, а контенту сексуального характеру — у 49%, при цьому з віком ця тема стає більш актуальною — до 55% для батьків дітей віком 13–17 років. Тема кібербулінгу також частіше стає темою обговорення з віком: 41% — 5–8 років, 39% — 9–12 років і 47% — 13–17 років.
Дослідження було проведене компанією Topline, що спеціалізується на дослідженнях ринку, у серпні 2024 року на репрезентативній вибірці з 570 осіб в Україні, батьків віком від 18 до 65 років.
- Читайте також: (Не)безпечний інтернет: як захистити дітей онлайн
Щоб допомогти батькам знайти правильний баланс для своїх дітей в інтернеті, Google підтримує освітні ініціативи, такі як платформа «Безпека дітей в інтернеті», на якій розміщено посібник із безпеки дітей у мережі, посібник з медіаграмотності для підлітків та інтерактивна онлайн-гра «Interland: Безпека дітей в інтернеті»), а також ініціативу «YouTube: Натисніть на паузу».
Фото: умовне / Pexels