У Лондоні оцифрували один з найбільших у світі архівів Голокосту

У Лондоні оцифрували один з найбільших у світі архівів Голокосту

19:03,
28 Січня 2025
619

У Лондоні оцифрували один з найбільших у світі архівів Голокосту

19:03,
28 Січня 2025
619
У Лондоні оцифрували один з найбільших у світі архівів Голокосту
У Лондоні оцифрували один з найбільших у світі архівів Голокосту
Оприлюднена колекція Бібліотеки Вінера містить понад 150 тисяч матеріалів, зібраних протягом 90 років. Процес її оцифрування тривав три роки.

У Лондоні оцифрували та вперше відкрили для публічного доступу один з найбільших у світі архівів Голокосту. Про це оголосили в День пам’яті жертв Голокосту, пише The Guardian. 

Оприлюднена колекція належить Бібліотеці Голокосту Вінера, що баується у Лондоні. Процес її оцифрування тривав три роки.

Нова онлайн-платформа містить понад 150 тисяч матеріалів, зібраних протягом 90 років. Користувачі можуть переглядати листи, памфлети й фотографії, що документують розвиток фашизму у Великій Британії та Європі.

Директор бібліотеки доктор Тобі Сімпсон розповів, що робота над проєктом тривала понад 10 років. На його думку, ця платформа допоможе залучити нову аудиторію дослідників і стане «новим способом свідчення в цифрову епоху».

«Протягом дев’яти десятиліть суспільне розуміння Голокосту змінювалося, і наша колекція є хронікою цього процесу. Часто історія про те, як матеріали потрапили до нас, не менш цікава, ніж самі обʼєкти», — сказав Сімпсон.

Серед найцікавіших матеріалів, зокрема, Tarnschriften, або «приховані тексти» — листівки з антифашистською пропагандою, заховані в побутових предметах на кшталт порошкового шампуню чи розсипного чаю. Ці тексти переправляли через кордони до Німеччини в багажі, щоб донести до німців інформацію про дії нацистів.

Щороку бібліотека отримує близько 50 нових колекцій, які можуть варіюватися від кількох листів до цілих архівів. Процес оцифрування також дав бібліотеці нагоду переглянути матеріали, які десятиліттями залишалися недослідженими.

У колекції також містяться матеріали про діяльність британських фашистів на кшталт Освальда Мослі й Британського союзу фашистів, а також про антифашистський рух, який протистояв ультраправій загрозі до і після Другої світової війни.

Серед матеріалів є предмети, пов’язані з німецькою окупацією Британії, наприклад листівка-винагорода від нацистського коменданта в Джерсі для тих, хто доносив на своїх сусідів.

Одним з найцінніших експонатів бібліотеки є журнал офісу туристичного агентства Thomas Cook у Лісабоні, який став ключовим проміжним пунктом для біженців-євреїв, що тікали з Центральної та Східної Європи через Піренеї й Іберійський півострів.

Читайте також:

Фото: Бібліотека Голокосту Вінера

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду